Menu
WomanOnly
Krása

Chcete krásné obočí? Vyzkoušejte microblading!

O této vyhledávané metodě úpravy obočí, kterou jsem si měla možnost na vlastní kůži vyzkoušet, jsem si povídala s Lucií Kunzovou, specialistkou na microblading.

Dobrý den, Lucie. Co je to vlastně microblading? Kde se vzal a čím se liší od klasického „tetování obočí“?

Microblading je velmi stará japonská metoda permanentního make-upu. Jedná se o ruční techniku prováděnou speciálním perem, do kterého se vkládá čepel. Používám čepelku s 18 mikrojehlami v řadě za sebou ve tvaru písmene U, kterou vykresluji jednotlivé vlásky v obočí. Výsledkem je pak jeho velice přirozený vzhled s výraznějšími chloupky, než umožňuje klasické tetování prováděné za pomocí přístroje. Při microbladingu je navíc pigment vpravován pouze do vrchní vrstvy pokožky, takže není nastálo.

Jak dlouho vydrží?

Zhruba 1 až 2 roky, což považuji za jeho přednost. Díky tomu není problém tvar obočí přizpůsobit často se měnícím trendům a také tomu, že naše pleť stárne a časem dochází k jejímu poklesu.

Mě lákala představa bezúdržbového obočí. Jaké další důvody mívají ženy k podstoupení microbladingu?

Tato technika je velký trend ve světě i u nás. Hlavním důvodem, proč ženy volí microblading, je právě jeho schopnost imitovat přirozené chloupky v obočí. Zkrátka, mít stále upravené obočí je velice pohodlné. Navíc se touto technikou dají vyrovnat asymetrie nebo chybějící části obočí. Ženy díky tomuto zákroku mohou zásadně ovlivnit svůj výraz a celkový vzhled. Krásné přirozené obočí vždy ženě ubírá léta. Dámy ve vyšším věku, kterým již obočí řídne, po zákroku omládnou mnohdy o 10 i 15 let. Pokud se k tomu přidá dokonalý tvar, který je vytvořen na míru, ženu to vždy rozzáří a dodá jí to sex-appeal a sebevědomí.

Mnoho žen ale microblading podstupuje také ze zdravotních důvodů, a to především onkologicky nemocné klientky, nebo ženy s alopecií. Pro tyto dámy je velikou úlevou mít „své obočí“ a cítit se žensky. V současné době je trend vypadat upraveně a přirozeně, což microblading umožňuje.

Kolik stojí úprava obočí touto metodou?

Cena kvalitního microbladingu je minimálně 4 tisíce korun. Dále je potřeba počítat s korekcí, která je obvykle placená a ve většině případů také nutná. Některé typy pletí, v závislosti na metabolismu, již korekci nepotřebují. To se ale jen stěží předem odhaduje. Celkově se tedy částka bude pohybovat mezi 5 až 6 tisíci korunami.

Jak dlouho se microbladingu věnujete?

Tuto techniku provádím rok. Věnuji se ale pouze microbladingu a nespočet hodin jsem strávila a stále trávím tréninkem na latexu (umělé kůži). Za svou přednost považuji vzdělání, které jsem absolvovala na kosmetické škole, posléze na vyšší zdravotnické škole a dále jsem pokračovala studiem preventivní medicíny na lékařské fakultě. Praxi jsem pak získala ve farmaceutické firmě, kde jsem se 5 let věnovala oboru dermatologie. Své dovednosti neustále rozvíjím a čerpám nejnovější trendy ze světa. Bohužel v Česku jsme stále v tomto oboru velmi pozadu. Ale věřím, že se to brzy změní.

Hodí se microblading pro každou ženu?

Rozhodně ne. Microblading není pro každého. Hlavní roli hraje především celkový zdravotní stav klientky a také stav její pokožky. Tento zákrok není vhodný pro velmi mastnou a pórovitou pleť nebo pleť s rozšířenými žilkami. Proceduru by určitě měly vynechat těhotné a kojící maminky, klientky s epilepsií, cukrovkou, poruchami srážlivosti krve, s rakovinou a infekčními chorobami. Microblading se nehodí ani pro ženy s kožními problémy v oblasti obočí, jako je ekzém, seboroická dermatitida, lupenka nebo akné. Kontraindikací je celá řada a každá stylistka by je měla s klientkou před zákrokem podrobně probrat.

Jak zákrok probíhá a kolik času je třeba si na něj vyhradit?

Doporučuji klientkám vyhradit si zhruba 3 hodiny času. Je to z toho důvodu, že první hodinu řešíme administrativní záležitosti a její zdravotní stav. Dále také probíráme představu klientky o výsledném tvaru a barvě obočí. Následně jí vysvětlím, jak zákrok probíhá a co od něj může očekávat. Klientka ode mě rovněž dostane rady a tipy, jak se o obočí později starat.

Zákrok začíná předkreslením tvaru obočí, pak následuje samotný výkon. Ten rozděluji na dvě fáze – první spočívá v předkreslení chloupků do kůže, po ní aplikuji anestetikum a poté přichází na řadu fáze dvě, kdy vyplňuji již vytvořené chloupky. Samotný výkon trvá zhruba 1,5 hodiny.

Jak určujete výsledný tvar a barvu obočí? Fascinovalo mě, že existuje aplikace, ve které zkontrolujete, zda jsou obě obočí stejná …

Tvář je dána přírodou a každá jsme jiná. Nicméně na obličeji existují přesné body, podle kterých lze vytvořit dokonalou formu obočí. Jeho tvar tedy nevymýšlím já na základě svého pocitu, ale podle morfologie svalů a kostí klientky; zkrátka podle toho, co dostala do vínku od přírody. Na základě tak zvaného „zlatého řezu“ a pospojování všech nalezených bodů se dá vymodelovat opravdu nádherné obočí i v případě, že klientce neroste ani jeden chloupek.

Po vytvoření formy obočí si mohu ve speciální aplikaci od PhiBrows zkontrolovat, že obě obočí jsou ve stejné výšce, stejně vzdálená od středu obličeje a stejně končí. Díky ní mám jistotu, že jsou oblouky totožné na obou stranách. V případě velké asymetrie je to nepostradatelný pomocník.

Zákrok mi přišel téměř nebolestivý, cítila jsem jen škrábání jako od kočky a pálení při aplikací anestezie a pigmentu. Bojí se ženy bolesti?

Ano, bojí se a velmi, ale úplně zbytečně. Mou zásadou je provádět zákrok tak, aby byl pro klientku zcela komfortní. Navíc microblading nemá bolet, takže jakoukoliv bolest je potřeba brát jako informaci. Může odhalit poškození pokožky nebo neodborné provádění zákroku. U citlivějších pletí můžeme zaznamenat sem tam štípnutí.

Z mého pohledu je z celého zákroku nejnepříjemnější aplikace anestetika, která trochu štípe či pálí, ale trvá jen zhruba 10 vteřin, což dá zcela bez problémů vydržet. Jsem zvyklá zákrok začínat tak, že nejprve vytvořím první chloupek a zeptám se klientky, zda je to nepříjemné. Většina se jich v této fázi ozve a řekne: „To je ono? Tak to jsem se bála zbytečně.“

Dá se pomocí microbladingu zamaskovat třeba jizva v obočí?

Ano, je to možné, ale jizva musí být dostatečně stará, aby přijala pigment. Má totiž odlišnou strukturu než pokožka, obsahuje více vaziva, tudíž je náročnější do ní pigment aplikovat. Je to mimochodem běžný důvod pro zákrok.

Co následná péče po zákroku? Je třeba dodržovat nějaká omezení? Za jak dlouho bude obočí krásné?

Péče o microblading po zákroku je alfou a omegou dobrého výsledku. To, že stylistka provede dobře výkon, je 50 % úspěchu. Zbývajících 50 % má v rukou klientka. Je tedy potřeba dbát několika zásad. V den výkonu po microbladingu je nutné, aby se klientka o své obočí velmi intenzivně starala. Musí ho každou hodinu stírat navlhčeným tamponkem a následně ošetřit speciálním produktem určeným přímo pro tento zákrok.

Pro další dny pak platí: nic na obočí nedávat, nenamáčet, nepromašťovat, nejlépe si obočí vůbec nevšímat, a to až do uzavření procesu hojení. Ten je velmi individuální. Průměrně trvá týden, než se obočí začne vylupovat, a další tři až čtyři dny, než loupání ustane. Obočí ale bude krásné až po korekci, jak jsem zmiňovala. Ta je ve většině případů opravdu zcela nutná.

Proč je korekce nezbytná?

microblading, Lucie Kunzová

Lucie Kunzová

Díky korekci dojde k doladění nedostatků – úpravě tvaru obočí nebo barvy pigmentu. Obočí se po zahojení často zúží a pigment může být pokožkou značně pohlcen, proto je korekce tak důležitá. Navíc je potřeba pigment při korekci zafixovat, aby microblading skutečně vydržel uváděnou dobu.

Kdy je nejlepší období pro podstoupení úpravy obočí prostřednictvím microbladingu?

Microblading není sezónní procedura, jedná se o celoroční záležitost. Podstatné je, aby žena byla před zákrokem zdravá a v dobré psychické pohodě.

Chtěla byste říct ještě něco, na co jsem se nezeptala?

Možná přeci jen ano. Ráda bych dodala, že microblading je potřeba dělat s citem a úctou k pokožce, až poté se bere ohled na přání a požadavky klientky. Kůže má sice velkou regenerační schopnost, ale ta není neomezená. Neodborně provedenou technikou se kůže může nevratně poškodit. Apeluji proto na všechny zájemkyně, vybírejte pečlivě, než někam na tento zákrok půjdete.

Moc děkuji za rozhovor a přeji mnoho spokojených klientek.

Já také děkuji a rádo se stalo.

Za sebe musím říci, že Lucie je velice příjemná a milá profesionálka. Z výsledku zákroku jsem nadšená, všichni mi obočí chválí. Navíc se teď nemusím bát, že si ho omylem část setřu, jak se mi stávalo při používání tužky.

Ohodnoťte tento článek:
4,4
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Chcete krásné obočí? Vyzkoušejte microblading!