×
WomanOnly

Lidé by neměli pít alkohol na antibiotika, a to z mnoha důvodů

Zdroj: Shutterstock.com

Někoho by to ani nenapadlo, jiný začne spekulovat. Jak je to s antibiotiky a pitím alkoholu? Proč by se se neměl pít alkohol na antibiotika? Máme pro vás hned několik důvodů. Často je totiž v ohrožení samotné zdraví.

Zdroj: Shutterstock.com
Zdroj: Shutterstock.com

Ve většině příbalových letáků u antibiotik se dočtete, že se v době jejich užívání nedoporučuje konzumace alkoholu. Jaké by měla jedna sklenička alkoholu účinky v kombinaci s antibiotiky velmi záleží na druhu léků. S největší pravděpodobností by s vám nic nestalo, pokud si dáte pohárek vína, ale ani to lékaři nedoporučují.

Antibiotika i alkohol zatěžují játra

Kombinací alkoholu a antibiotik neúměrně zatězujete játra, která se s touto vražednou kombinací musí popasovat. I jednotlivě jde o velkou výzvu pro náš organismus a dohromady jde pak o hotovou bombu. Přece jen už antibiotika zatěžují játra a alkohol by pro ně představoval jen další nálož.

Alkohol může ovlivnit účinky antibiotik

Antibiotik předepisují lékaři celou řadu a jejich druhů je opravdu mnoho. Je možné, že s některými z nich alkohol nijak nereaguje, a proto jeho konzumace v průběhu léčby nevadí.

Některé léky ale naopak alkohol ovlivňuje hodně.Může například snížit účinky antibiotik a vy se budete muset léčit déle nebo intenzivněji. Nebo může na druhou stranu dojít k zesílení jejich účinků a tedy i větší zátěži pro vaše tělo.

Pokud je před vámi důležitá událost, na které byste si chtěla dát alespoň sklenku šampaňského, ale zrovna se léčíte antibiotiky, poraďte se nejdřív s lékařem.

Pozor na nežádoucí účinky

Některá antibiotika mohou vyvolat v kombinaci s alkoholem zčervenání, nevolnost, zvracení, bolesti hlavy nebo dokonce prudké změny krevního tlaku. V krajním případě může dojít i k poškození jater nebo srdeční či mozkové příhodě.1 Komentář Lidé by neměli pít alkohol na antibiotika, a to z mnoha důvodů

  1. Velmi nepřesný článek, který papouškuje co si lidé říkají mezi sebou a nikoliv fakta!!!Autor by se měl možná před psaním takovéhoto žvástu opravdu o problematiku antibiotik zajímat!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*