Menu
WomanOnly
Krása

4 věci, které byste měli vědět o liposukci

Redakce

Redakce

19. 10. 2014

Uvažujete o liposukci a zajímá vás, co obnáší? Kolik stojí? A proč si dát pozor na tzv. neinvazivní či bezbolestné liposukce? Přinášíme stručný přehled toho, co byste měli vědět před zákrokem!

1. Jaký je rozdíl mezi lipolýzou a liposukcí?

Stále častěji se můžete na různých diskuzních fórech dočíst negativních zkušeností lidí, kteří podstoupili tzv. lipolýzu, která bývá propagována jako bezbolestná liposukce nevyžadující chirurgický zákrok. Proč nemohou být tito pacienti s dosaženými výsledky spokojeni, jsme se zeptali MUDr. Libora Kmenta z renomované kliniky plastické chirurgie Esthé v Praze.

„Lipolýzu s liposukcí nelze srovnávat. Tzv. neinvazivní ultrazvukovou liposukci, kavitační liposukci, či ultrazvukovou liposukci 3. generace není ani možné považovat za pravou liposukci. Ve skutečnosti jde totiž jen o rozrušení tukových buněk, které z těla nejsou odsáty. Je třeba se jich dále zbavovat, což se většině pacientů nedaří a jsou z těchto metod zklamaní,“ vysvětluje chirurg z Esthé.

2. Na jakých částech těla je liposukce možná?

Dávno neplatí, že liposukce je jen záležitostí nás žen. Postupují ji čím dál častěji i muži, které trápí tuk v problematických partiích. I díky nim hovoří statistiky jasně. Liposukce patří mezi 3 nejpopulárnější zákroky estetické chirurgie v Česku. Liposukce obecně bývá nejčastěji využívána pro odsátí tuku z oblasti zevních a vnitřních částí stehen, kolen, podbřišku, paží, podbradku i jiných problematických partií.

Pomáhá také odstranění celulitidy a výsledný efekt po liposukci je trvalý. „V dospělosti je počet tukových buněk stabilní, buňky se nemnoží, jen se mění jejich velikost. Proto má redukce jejich počtu v dané lokalitě trvalý efekt,“ vysvětluje MUDr. Kment.

3. Důležitá pravidla před liposukcí

Před samotnou operací by měl každý pacient dodržet několik základních, ale velmi důležitých pravidel. Mezi ně patří například vysazení léků ovlivňující srážlivost krve tři týdny před zákrokem, nebo omezení konzumace jídla 6 hodin před operací a přijímání tekutin 4 hodiny před operací.

Podstoupení liposukce tedy není podmíněno nikterak zvláštními podmínkami, zákrok však může ohrozit zdravotní stav pacienta. „Operaci je nutno odložit při zánětlivém onemocnění kůže, akné, ekzému, plísni nebo při celkově špatném zdravotním stavu pacienta,“ upřesňuje MUDr. Libor Kment.

4. Kolik stojí liposukce? Jaké jsou ceny liposukce?

Pravděpodobně na internetu nenajdete žádný ceník liposukce. Ačkoliv se cena skládá obvykle z ceny výkonu včetně anestezie a z ceny za noc hospitalizace, výslednou cenu nejčastěji určí až samotný plastický chirurg na konzultaci. On sám nejlépe dokáže posoudit, jak bude operace náročná a o jak velkou odsávanou oblast půjde.

Záleží také na metodě, která je k liposukci využita. Nejlevnější metodou je tzv. klasická liposukce, při níž se daná oblast napustí roztokem. Ten vyplní a roztáhne prostor určený k narušení tukových buněk, které jsou z problémové oblasti odsávány kovovou kanylou napojenou na odsávací přístroj.

Nejžádanější je však v posledních letech liposukce ultrazvuková, při níž jsou buňky rozrušeny pomocí ultrazvukových vln. Protože ultrazvuk rozrušuje pouze tukové buňky a ostatní podkožní struktury zůstávají ušetřeny, je tento typ liposukce šetrnější. Výrazně kratší je v takovém případě i doba rekonvalescence.

Ultrazvuková liposukce v celkové narkóze je konkrétně v Esthé prováděna od 28.900 korun. Odsátí tukových buněk z podbradku lékaři z pražské kliniky provádí od 18.900 korun.

Můžeme se setkat i s nabídkou provedení liposukce na slevových portálech. Před tou však odborníci varují. Podle slov doc. MUDr. Jana Měšťáka, CSc. z Esthé se mezi pacienty podstupující liposukci ze slevových portálů objevují i případy s neblahými následky. „Často se na naši kliniku obrací nespokojení zákazníci slevových portálů, kteří se potýkají po liposukci s nehezkými jizvami a vypouklinami. Reoperace je pak velmi složitá,“ uvádí vedoucí lékař Esthé.

4 důvody, proč liposukce v Esthé

1. Špičkový chirurgové

Zákrok provádějí zkušení operatéři MUDr. Libor Kment, MUDr. Karel Urban a MUDr. Ondřej Měšťák, Ph.D.

Současně jsou lékaři z Esthé certifikovaní školitelé na ultrazvukovou liposukci pro jiná pracoviště.

2. Kvalitní technologie

K tumescentní, klasické, vibrační i ultrazvukové liposukci zde používají nejmodernější přístroje v ČR.

3. Nejvíce zkušeností

S ultrazvukovou liposukcí mají v Esthé dlouholeté zkušenosti. Koneckonců právě tato pražská klinika je prvním pracovištěm, kde byla už v roce 1998 provedena první ultrazvuková liposukce u nás.

4. Spokojenost pacientů

Kvalitu zákroku mohou potvrdit tisíce spokojených pacientů kliniky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

4 věci, které byste měli vědět o liposukci