Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

Logické hádanky, které vám dají pořádně zabrat. Kolik z nich uhádnete?

Logické hádanky byly známé již ve starověku a dodnes baví lidi po celém světě. Jsou vtipné, zábavné a navíc fungují jako prevence stařecké demence. Procvičte si mozkové závity prostřednictvím několika delších i kratších hádanek, které prověří vaše logické uvažování.

Hádanka č. 1: Tři žárovky

V jedné místnosti jsou tři žárovky, v druhé tři vypínače. Do místnosti s žárovkami můžete vstoupit pouze jednou. Jak zjistíte, který vypínač patří ke které žárovce?

Řešení:

Rozsvítíte dvě žárovky, chvíli počkáte a poté jednu z nich zhasnete. Následně vstoupíte do místnosti s žárovkami. Žárovku, která svítí, ovládá vypínač v poloze „zapnuto“. Jedna ze zbylých dvou žárovek bude mírně teplá, což znamená, že ji ovládá vypínač, pomocí něhož jste nejprve rozsvítili a poté zhasli. Nakonec už zbývá jen jedna žárovka a jeden vypínač.

Hádanka č. 2: Šejk a jeho synové

Bohatý šejk se na smrtelné posteli rozhoduje, kterému ze dvou synů přenechá svůj majetek. Nakonec si oba zavolá a sdělí jim, že dědit bude ten, jehož velbloud dorazí do města jako druhý. Synové se tedy velmi pomalu vydávají na cestu do určeného města. Nejprve se jen tak poflakují, až potkají moudrého starce. Ten jim poradil něco, po čem oba vyskočili na velbloudy a co nejrychleji uháněli k městu. Jak zněla ona rada moudrého starce?

Řešení:

Moudrý stařec mužům poradil, aby si velbloudy jednoduše vyměnili.

Hádanka č. 3: Černé a bílé fazole

Vězeň čeká na popravu. Král se však rozhodne, že mu dá šanci se zachránit. Nachystá pytlík s dvěma kuličkami, z nichž jedna je černá a druhá bílá. Pokud vězeň vytáhne bílou kuličku, je zachráněn, pokud černou, čeká ho smrt. Kat, který ve věznici provádí popravy, se však dozví, že král dal do sáčku dvě černé kuličky a ani jednu bílou, což pro vězně znamená jistou smrt. Vězňovi tuto informaci tajně řekne. Stále však existuje způsob, jak by se vězeň mohl zachránit. Dokážete na něj přijít?

Řešení:

Vězeň z pytlíku vytáhne jednu kuličku a okamžitě ji spolkne. Všichni přítomní jsou jeho konáním překvapeni, nicméně vězeň s pokorou vysvětlí, že je z cely vyhladovělý a nemohl si pomoct. A dodá, že stačí zkontrolovat, která z kuliček zůstala v pytlíku. Král vytáhne černou kuličku, což znamená, že kulička, kterou vězeň spolkl, musela být bílá.

25 těžkých jazykolamů, které vám zlomí jazyk!

Hádanka č. 4: Červené a modré pilulky

Představte si následující situaci: Jste bez jakéhokoliv zdroje světla, a tak jediné, co vidíte, je černočerná tma. V ruce máte čtyři pilulky – dvě modré a dvě červené. Mají stejný tvar, velikost, vůni i chuť. Abyste přežili, musíte si vzít jednu červenou a jednu modrou pilulku. Jak to uděláte?

Řešení:

Z každé pilulky ukousnete polovinu. Díky tomu si můžete být jisti, že jste si vzali jednu červenou a jednu modrou pilulku.

Hádanka č. 5: Vražda, nebo sebevražda?

Detektiv je pověřen prošetřením okolností doprovázejících smrt mladé ženy, která byla nalezena ležící na chodníku pod několikapatrovou budovou. Na první pohled to vypadá, že spáchala sebevraždu skokem z okna. Detektiv však nenechá nic náhodě. Jde do prvního patra, v každé z místností otevře okno a chvíli hledí dolů. Poté okno zase zavře a pokračuje do dalších pater, kde provede to samé. Nakonec konstatuje, že žena zemřela cizím zaviněním a uzavřel případ jako vraždu. Jak to může vědět?

Řešení:

Tato hádanka je tak trochu chyták. Detektiv si při procházení budovy uvědomil, že žena nemohla vyskočit sama, protože všechna okna v budově byla zavřená.

Několik krátkých hádanek na závěr:

  1. Jaké matematické znaménko musíte vložit mezi číslice 1 a 6, abyste získali číslo vyšší než 1 a zároveň nižší než 6?
  2. Kdo se živí zuby druhých?
  3. Tři kamarádi se potápí v moři, ale poté, co se vynoří, mají pouze dva z nich mokré vlasy. Proč?
  4. Dva muži hrají tenis. Celkem odehráli pět setů a každý z mužů vyhrál tři. Jak je to možné?
  5. V každé minutě je to jednou a v momentě dvakrát. Co to je?

Řešení:

  1. Desetinnou čárku.
  2. Zubař.
  3. Třetí je plešatý.
  4. Hráli jako pár ve čtyřhře.
  5. Písmeno M.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Logické hádanky, které vám dají pořádně zabrat. Kolik z nich uhádnete?