Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

Malá auta pro ženy. 7 skladných vozů do města i na nákup

Adéla Lišková

Adéla Lišková

13. 9. 2016

Ženy mají na auta trochu jiné nároky než muži – dalo by se říci, že tak trochu opačné. Nejde nám o to, aby to byl pořádný bourák, ale decentní a praktický vůz, který se vejde kamkoli. Jak ho vybrat? Přinášíme tipy na malá auta pro ženy!

Auta pro ženy

Smart fortwo

1. Malá auta pro ženy – Smart Fortwo

Stylový Smart Fortwo měří na délku jen o málo více než jiné vozy na šířku – přesněji pouhých 2, 7 metru. Jak ale název napovídá, početnější rodinu do něj nenaskládáte – je pouze pro dva. Pokud tedy hodláte v autě vozit i děti, můžete vsadit na o trochu delší, avšak stejně stylový Smart Forfour.

Auta pro ženy

BMW i3

2. Malé auto pro ženu – BMW i3

Pro ženy, které si potrpí na luxus, je na automobilovém trhu k dispozici takový skladnější „bavorák“ – BMW i3. I přes jeho skromnou velikost zvládne zrychlení z nuly na sto za méně než 8 sekund. A jeho design je navíc opravdu skvostný. Jednu chybičku ovšem má – stojí bezmála milion korun.

Auta pro ženy

Kia Rio

3. Malé auto pro ženy – Kia Rio

Tento atraktivní vůz vám bude závidět i přítel či manžel, a to nejen kvůli jeho modernímu sportovnímu designu. Každého i nadchne i jeho důmyslný interiér opatřený intuitivním ovládáním palubních systémů. Jedná se navíc o auto mimořádně šetrné k naší planetě. S dieselovým motorem 1,1 litru se řadí k nejekologičtějším vozům, které jsou momentálně k dostání, má rovněž jednu z nejnižších hodnot emisí CO2 (85 g na 1 km).

4. Malá auta pro ženy – Seat Mii

Zdá, se že elegantní Seat Mii byl přímo stvořen pro ženy. Už jen proto, že si lze vybrat z obrovské škály barev – ať už jste vyznavačka decentních odstínů jako černá či stříbrná, či křiklavých barev jako červená či žlutá, přijdete si na své. Vedle jeho skromné velikosti při jízdě ve městě oceníte systém bezpečnostního asistenta Safety Assist, který dokáže rozpoznat překážky před vozem a automaticky jej zastavit tak, aby nedošlo ke srážce při rychlosti vyšší než 30 km/h.

Auta pro ženy

Ford Ka

5. Malé auto pro ženu – Ford Ka

Tento model je na trhu již od roku 1995, nicméně mezi ženami sklízí úspěch prakticky po celou dobu existence a zdá se, že jeho sláva ještě zdaleka nekončí. Jedná se o vůbec nejmenší Ford, který kdy existoval, a dokonce byl i koncipovaný jako miniautomobil pro ženy.

Auta pro ženy

Audi A1 Sportback

6. Malé auto pro ženy – Audi A1 Sportback

Audiny obecně patří k dražším autům, ovšem ve většině případů se připlatit si vyplatí. U Audi A1 Sportback se vám investice vrátí i v podobě velmi malé spotřeby, toto malé auto má totiž zabudovaný úsporný systém Start-Stop. I přesto jde stále o čtyřdveřák, je tedy ideálním druhým autem do rodiny.

Auta pro ženy

Fiat Panda

7. Malá auta pro ženy – Fiat Panda

Naším posledním tipem je malý vůz italské značky Fiat, s kterým zaparkujete takřka všude. Jedná se o klasiku, která je na trhu již od roku 1980. Od té doby však Fiat Panda prošel mnohými vylepšeními a „nová Panda“, která se pyšní úsporným motorem a chytrým interiérem, se dokonce stala Evropským autem roku 2004.

Ohodnoťte tento článek:
2,8
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Malá auta pro ženy. 7 skladných vozů do města i na nákup