Menu
WomanOnly
Sex a vztahy

Mám mladšího přítele, je to problém? Nemusí být!

Alena Zelová

Alena Zelová

16. 6. 2014

Společnost se stále mění. Naše maminky a babičky nás učily, jak se máme chovat a jak to funguje ve společnosti, ale některé principy už neplatí nebo už nejsou považované za takové faux pas. Přesto se často zarazíme při pohledu na pár, kdy muž je o hodně mladší než žena.

V takových případech hned hledáme odůvodnění, proč je starší žena s mladším mužem. Slyšíme věty: „Vypadají jak syn s matkou“, „Tady jde jen o sex“, „To jim dlouho nevydrží.“

Může opravdu takový vztah fungovat?

 Výhody vztahu starší ženy a mladšího muže

Ženy, které mají výrazně mladší muže, se snaží svému muži vyrovnat, jak po vzhledové stránce, tak i duševní. Pečují o svůj zevnějšek a také se více soustředí na svoji životosprávu. Avšak měly by si dávat pozor, aby snaha být mladší nebyla přehnaná. Mohou se pak v očích partnerových a jeho kamarádů jevit jako směšné.

Starší ženy mohou svým partnerům nabídnout řadu zkušeností. Většinu z vás určitě hned napadnou sexuální zkušenosti. Nejedná se jen o ně, starší žena je celkově zkušenější po všech stránkách (manželství, děti, pracovní zkušenosti…)

Nevýhody vztahu starší ženy a mladšího muže

Jako nevýhoda se může jevit pocit, že partner vidí ve starší ženě svoji „náhradní mámu“. Záleží člověk od člověka, někomu to může vadit, jiným to naopak vztah posílí.

Větším problémem už může být rozpor reprodukční. Žena má děti už z předešlého vztahu a další děti nechce, muž děti doposud nemá a chce je mít.

Některé páry nemusí vydržet pohledy okolí, kdy si je ostatní měří pohledem. Takové situace mohou být často nepříjemné a citlivější povahy je nemusí vydržet, a tak dochází ke zbytečným hádkám.

Přesto statistiky mluví jasně. Většinou páry, kde žena je výrazně starší než muž, dlouho nevydrží. Zpravidla obě strany touží po zpestření. Ale není to ve všech případech! Jsou páry, které jsou naprosto spokojeny, a věkový rozdíl jim vůbec nevadí, naopak jim vyhovuje.

Jak již bylo řečeno na začátku, společnost se mění, a proto bychom neměly hned soudit, když uvidíme jiný model partnerského vztahu, než který nám byl už od dětství vštěpován do hlavy.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Mám mladšího přítele, je to problém? Nemusí být!