Menu
WomanOnly
Celebrity

Margot Robbie. Co jste o představitelce Harley Quinn možná nevěděli?

Herečku Margot Robbie lze znát například z filmů Vlk z Wall Street, Tenkrát v Hollywoodu, Sebevražedný oddíl nebo Já, Tonya. Pochází z Austrálie, dokázala však prorazit také v Los Angeles. Je krásná, talentovaná a nebojí se jít za svými cíli, což svému okolí dokazuje od doby, co se rozhodla vydat na hereckou dráhu.

Začátky herecké kariéry

Margot Elise Robbie je australská herečka. Narodila se 2. července 1990 v Dalby v Queenslandu, nicméně v 17 letech se přestěhovala do Melbourne a započala hereckou kariéru. Margot vyrůstala pouze s matkou a spoustu času v dětství strávila na farmě svých prarodičů. O herectví se zajímala od raného věku a již na střední škole navštěvovala hodiny herectví. Středoškolské vzdělání úspěšně ukončila na Somerset College v roce 2007.

Prakticky hned poté se stala profesionální herečkou. Objevila se ve dvou filmech – Vigilante (2008) a I.C.U. (2009). Australští diváci ji však znají především díky telenovele Neighbours, ve které hrála v letech 2008 až 2011. Původně se mělo jednat o krátkodobou roli, ovšem nakonec se Margot stala jednou z hlavních postav. Při natáčení se spřátelila se svou hereckou kolegyní Ashleigh Brewerovou, s níž poté nějaký čas bydlela.

Důvodem, proč seriál opustila, bylo její stěhování do Hollywoodu. Robbie si byla dobře vědoma toho, že aby v Americe prorazila, musí znít jako rodilá mluvčí. Proto se začala účastnit hodin řečových dovedností, kde trénovala americký přízvuk.

Život v Hollywoodu

Krátce poté, co se přestěhovala do Los Angeles, získala roli letušky v seriálu Pan Am. Ten byl však po odvysílání první řady zrušen, jelikož nedosahoval očekávané sledovanosti. Následovala menší role v britském romantickém filmu Lásky čas (2013), který je dobře známý i českým divákům. Krátce nato jí byla přidělena role v kriminálním thrilleru Vlk z Wall Street (2013), kde si zahrála po boku Leonarda DiCapria a mnoha dalších slavných kolegů. Ztvárnila zde roli manželky Jonaha Hilla, za níž získala nominaci na Filmovou cenu MTV v kategorii Objev roku a také cenu Empire Award v kategorii Nejlepší nováček.

Právě ve filmu Vlk z Wall Street si Margot Robbie vyzkoušela „opravdové“ postelové scény, ze kterých dle svých slov nebyla zrovna nadšená.

„Scénu ve sprše jsem již točila, ale pouze v australském nízkorozpočtovém filmu. Hrála jsem i ve scénách, ve kterých se schylovalo k sexu, ale nikdy předtím jsem netočila milostnou scénu od začátku do konce. Ve Vlkovi z Wall Street to byla premiéra,“ řekla pro magazín Vanity Fair.

Margot sice neměla strach, že by intimní scény nezvládla, vadila jí však přítomnost mnoha lidí. Nicméně i přes jistou nechuť a pocit trapnosti se se svým úkolem vypořádala bez zaváhání.

„Prostě se to musí udělat, žádná jiná možnost není. Čím dřív se do toho člověk pustí, tím rychleji to má za sebou,“ dodala.

Harley Quinn, manželka Tarzana, Barbie a další role

Přibližně o dva roky později získala jednu z hlavních rolí v postapokalyptickém dramatu Z for Zachariah, který měl premiéru v roce 2015. Zhruba v té době bylo také oznámeno, že se stala součástí obsazení připravovaného filmu Sebevražedný oddíl, který přišel do kin v roce 2016. V tomto akčním filmu, natočeném na motivy komiksů z vydavatelství DC Comics, ztvárnila roli Harley Quinn, sociopatické přítelkyně Jokera. Díky této roli se vryla do paměti mnoha diváků z celého světa

Na jaře roku 2016 se Robbie stala tváří značky Calvin Klein a její vůně Deep Euphoria. Později v tomto roce se objevila ve filmu Legenda o Tarzanovi, ve kterém si zahrála Jane Porterovou.

V životopisném sportovním filmu Já, Tonya (2017), který pojednává o útoku na krasobruslařku Nancy Kerriganovou, si zahrála Tonyu Hardingovou, reprezentační kolegyni Kerriganové. Snímek získal tři nominace na Zlatý glóbus a spoustu pozitivních ohlasů. Za zmínku jistě stojí také role Sharon Tate ve filmu Tenkrát v Hollywoodu (2019), který režíroval Quentin Tarantino. Margot Robbie si v něm zahrála po boku Leonarda DiCapria a Brada Pitta. V tomtéž roce ji diváci mohli vidět ve filmu Šokující odhalení, jehož hlavním tématem bylo obtěžování na pracovišti.

Mezi nejnovější filmy, ve kterých se Robbie objevila, patří Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) z roku 2020 a Sebevražedný oddíl, který měl v českých kinech premiéru v srpnu roku 2021. Oba snímky si vysloužily vesměs pozitivní reakce kritiků. Margot Robbie získala roli také v připravované akční komedii Barbie (2023), ve které si zahraje společně s Ryanem Goslingem.

Osobní život

Manželem Margot Robbie je britský filmový producent a bývalý asistent režie Tom Ackerley. Společně založili produkční společnost LuckyChap Entertainment, pod jejíž hlavičkou vyprodukovali několik filmů, například snímek Nadějná mladá žena (2020).

Co jste o Margot Robbie nejspíš nevěděli

Jako malá si přála být kouzelnicí, o kariéře herečky začala snít až o něco později. Myslela si totiž, že hercem se může stát pouze člověk, který se narodil v Hollywoodu. Netrvalo však dlouho a Margot začala hrát loutkové divadlo a navštěvovat hodiny herectví. Je patrné, že se jedná o velmi cílevědomou ženu, která si díky své píli dosáhla mnoha kariérních úspěchů.

S Margot Robbie nejsou spojeny žádné velké skandály, které by plnily stránky bulvárních plátků. I tak se ale najdou věci, které tuto celebritu řadí mezi obyčejné smrtelníky. Například ne každý ví, že je Margot amatérskou tatérkou. Tetování od ní mají mimo jiné i herečtí kolegové, s nimiž si zahrála ve filmu Sebevražedný oddíl. Nechala se však slyšet, že poté, co na rozlučce se svobodou potetovala kamarádku v opilosti, pověsila toto řemeslo na hřebík.

Herečka se přiznala také k tomu, že se čas od času nevědomky vrátí do role Harley Quinn. Nejenže se po jejím vzoru pitvoří, ale také užívá její styl mluvy. Zřejmě tedy není divu, že si většina lidí Margot spojí právě s touto komiksovou postavou.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Margot Robbie. Co jste o představitelce Harley Quinn možná nevěděli?