Menu
WomanOnly
Rodina

Markéta (37): Moje dcera mi tvrdí, že viděla ducha. Co jí mám na to říct?

O tom, že malé děti často vidí to, co dospělí ne, nemůže být pochyb. U malých dětí je to zcela normální, ale i dospívající mají své podivné stavy. Svou čerstvou zkušenost má patnáctiletá Šárka, která se své mámě Markétě svěřila s tím, že viděla ducha. Markéta jí zprvu nevěřila a myslela si, že si z ní dcera vystřelila…

Na prázdninách u tety čekal mou dceru šok

Moje dcera Šárka byla loni v létě pár dnů na prázdninách u své tety Ivy (46), manželovy sestry. Tehdy dceři bylo čtrnáct. Společně se sestřenicí Lenkou (13) a bratrancem Markem (15) poprvé přespali ve staré chatě, která stála vzadu na pozemku, a ve které kdysi přebýval dědeček Ivina manžela. Postupem času chatka chátrala a sloužila spíše jako skladiště nářadí, ale Ivin manžel (53), který byl hajný, se teprve nedávno zasadil o to, aby se chatka po jeho dědovi obnovila a udělal si tam svou loveckou rezidenci. Pro jeho děti to byl ráj a v létě tam podnikaly různé lumpárny.

Andělská čísla. Jak nám mohou pomoci stejná čísla na hodinách nebo nalezená pírka?

Obávala jsem se, jestli puberťáci nekouřili trávu

O svou dceru Šárku jsem neměla strach, věděla jsem, že u manželovy sestry Ivy o ni bude dobře postaráno. Jaké však bylo moje překvapení, když jsme se o týden později po příjezdu k Ivě dozvěděli, že moje dcera údajně viděla ducha! V rodině z toho bylo velké pozdvižení! Jako první mě napadlo, že si dcera ze všech udělala legraci. Jak ji znám, bylo by jí to hodně podobné. Druhá myšlenka pak byla, že dcera byla buď opilá, anebo ještě něco horšího. Hned jsem začala pátrat po tom, jestli puberťáci něco zajímavého nevykouřili nebo se v chatce neopili. Iva se ale málem urazila. Co prý si myslím, že přece dokáže naše děti dobře uhlídat!

No, nevím, klidně se tam v noci mohli vplížit další kamarádi a třeba něco přinést. Chatka se nachází až u lesa, dobrých tři sta metrů od domu. A aby toho nebylo málo, toho údajného ducha prý viděla i sestřenice, tedy obě děvčata. Starší Ivin syn Marek o ničem nevěděl a holkám se spíše smál. Iva mi ale vyprávěla, že obě přiběhly velmi rozrušené ještě v noci s křikem do domu, vzbudili Ivu i jejího manžela a už odmítaly v chatce znovu spát. Nakonec usnuly v Lenčině pokoji.

Dcera viděla přízrak nějakého muže

Ptala jsem se Šárky, co tedy vlastně viděla. Prý když šly s Lenkou v noci z chatky ven, protože se Šárce chtělo čůrat, Šárka uviděla na rohu chatky postávat nějakého muže. Napřed si myslela, že je přišel zkontrolovat Lenčin táta. Ale muž stál zcela bez hnutí a neměl ani baterku. Hrozně se vyděsila, že to je nějaký cizí chlap a začala ječet. Samozřejmě vyděsila a ovlivnila i Lenku, která nejprve sama vůbec nikoho neviděla. Jakmile začaly obě ječet, v tu ránu přiběhl Marek, podívat se, co se děje. Postava muže prý hned zmizela. A to Šárku vyděsilo ještě víc, protože si uvědomila, že to byl přízrak. Marek sice vnímal, že jsou totálně rozklepané, ale ráno se jim stejně posmíval a myslel si, že to na něj naschvál sehrály.

Tak nevím, zda to mám Šárce věřit, vyděsila tím celou rodinu. Hlavně, že se nikomu nic nestalo a nebyl tam žádný cizí chlap! Poradila jsem Ivě, aby si raději na zahradu pořídili psa. Jenomže Iva je velkou milovnicí koček, má jich sedm. Každopádně dcera má z toho skoro trauma a říkala nám, že v chatce už nikdy spát nebude. A tak od té doby až do našeho příjezdu nocovala při rozsvícené lampičce u Lenky v pokoji.

Minulé životy a reinkarnace. Věříte, že existuje život po smrti?

 

Nakonec celou situaci „zachránil“ Ivin manžel. Jako by se nechumelilo nám všem na odjezdu demonstrativně oznámil, že to byl přece jeho dědeček! Jemu prý přece kdysi chatka patřila. A že ho tam už i párkrát viděl… Jen to prostě nechtěl říkat před dětmi. Jak, kdy a kde jeho dědeček zemřel, jsem se raději už ani neptala…

Poznámka redakce: jména osob v příběhu byla na požádání změněná.

Ohodnoťte tento článek:
4,3
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Markéta (37): Moje dcera mi tvrdí, že viděla ducha. Co jí mám na to říct?