Menu
WomanOnly
Sex a vztahy

Markéta (49): Marně hledám pro syna vhodnou přítelkyni. Kamarádka radí nedělat to

Rodiče to vždycky se svými dětmi myslí dobře. Alespoň se to říká. Markéta by si už konečně přála, aby si její syn Miloš našel vhodnou přítelkyni, zamiloval se, oženil a třeba časem obdařil svou matku vnoučaty, na které se už teď moc těší. Přijde ji totiž divné, že ve svém věku sedmadvaceti let ještě s žádnou holkou ani pořádně nechodil.

Holka jako lusk

Rozhodla jsem se vzít to pevně do svých rukou. Dříve byly taky domluvené sňatky a rodiče vždy chtěli pro své děti to nejlepší. Nedovedu si představit, že by mi Milošek přitáhl domů nějakou potetovanou umělkyni, která kouří trávu, bláznivou mladou holku, která neví co se sebou, hloupou nánu bez špetky inspirace, starší paničku s dětmi na krku, zakyslou pannu, co se neusměje, nebo nějakou zmalovanou bárbínu, která se štítí práce. Prostě to musí být holka jako lusk, která je zodpovědná, šikovná, pracovitá, usměvavá a se kterou samozřejmě já budu dobře vycházet. Moc by se mi líbilo, kdyby mladí bydleli společně se mnou ve vilce, která mi zůstala po manželovi. Místa je tu totiž dost.

Já si sice umím užívat života a dokonce jsem si našla i milence, o kterém Milošek ani neví, ale budu ráda, když svého jediného syna budu mít nadále pod kontrolou. Jako profesorka dějepisu a češtiny dbám na dobrou pověst rodiny a ctím rodinné tradice. Všichni mě tady znají a já nechci mít za snachu nějakou poběhlici. Když jsem výše uvedené požadavky na budoucí ženu mého syna přednesla kamarádce Mirce, rozesmála se na celé kolo. Společně jsme kouřily na balkoně a popíjely vínečko a ona na mě vyrukovala s tím, že tohle nemůžu v dnešní době myslet vážně. Že ona by asi taky nechtěla, aby její syn dovedl domů ženu, která by jí nebyla sympatická, ale že dává svým dětem důvěru a respektuje jejich životní volbu.

Chci seznam vhodných kandidátek

Kdybych já měla čekat na to, až si Milošek milostivě vybere, tak bych se nedočkala. Pořádně s nikým nechodil, asi se ostýchá se s nějakou dívkou seznámit. Nejprve se věnoval vysokoškolskému studiu, teď zase tráví spoustu času v laboratoři, dělá si doktorát a učí na univerzitě. Jsem na něho pyšná. Tohle jsme pro něj s manželem vždycky chtěli a už od malička nám bylo jasné, že z něj bude skvělý chemik. Škoda, že se toho můj muž nedožil. Teď ale pomalu nastává čas, aby si našel nevěstu. A přece ho nemůže klofnout jen tak ledasjaká! Rozhodla jsem se, že kamarádku Mirku požádám, aby mi předložila seznam vhodných kandidátek. Přece jen se vyzná, pracuje na městském úřadě a zná poměry zdejších lidí.

Uvažovala jsem o dceři jednoho svého kolegy, ale přišla mi taková nudná, nezajímavá a ošklivá. Ostatní požadavky by ale zřejmě splňovala. I když si tím nejsem jistá, mám dojem, že by se synovi mohly líbit křehké typy, blondýnky, které jsou více poddajné a přizpůsobivé. Zároveň ale musí být z dobré rodiny, šikovné, inteligentní a citlivé, aby se o mého syna dobře postaraly a vždy vyhověly jeho potřebám. Mirka mi sice říkala, abych to nedělala, že to k ničemu nebude, ale přesto mi donesla seznam tří dívek z okolí. Internetovou seznamku jsem jednoznačně zavrhla, tam je balast a nekázeň.

Pozvala jsem ji k nám na akci

Já ale dobře vím, že Mirka má z toho jenom legraci a pobaveně sleduje, co z toho všeho vzejde. Jednu dívku, která je dcerou Mirčiny kolegyně z práce, jsem pozvala k nám na tradiční akci mého zesnulého muže: jahodobraní. Koná se u nás na zahradě, kde máme opravdu velký lán jahod, o který pečuje můj nejlepší zahradník. Jahody neprodáváme, ale já osobně vyrábím jedinečné marmelády, které uchovávám na zimu a daruji po celé škole svým kolegům a rodině. Všichni už se na ně moc těší. Jednou jsem dokonce i kvůli tomu byla v televizi.

Dívka se jmenovala Pavla a s radostí mé pozvání přijala. Líbila se mi od prvního pohledu. Hned jsem je s Miloškem seznámila a nechala o samotě, aby se lépe poznali. Po skončení celé akce za mnou večer přišel Miloš a řekl mi, že sice chápe, že to myslím dobře, ale ať z něj nedělám blbce. Pavla prý vůbec není jeho typ, věnoval se jí jen ze slušnosti a zkazila jsem mu tím prý celý den. Teď neví, jak z toho vycouvat, ona si od toho slibuje kdovíco, už ho zvala k sobě domů a on byl na mě akorát naštvaný. Tak to se trochu nepovedlo…

Ještě ten večer jsem utrpěla největší šok svého života. Můj Milošek mi oznámil, že je gay a už dva roky udržuje vztah s jedním kolegou z univerzity…

Poznámka redakce: jména osob v příběhu byla na požádání změněná.

Ohodnoťte tento článek:
3
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Markéta (49): Marně hledám pro syna vhodnou přítelkyni. Kamarádka radí nedělat to