Menu
WomanOnly
Hubnutí

Masová dieta. Zhubněte až 8 kilo za měsíc

Pokud patříte mezi milovníky masa a veškerých masových pokrmů, máme pro vás skvělou zprávu. Existuje totiž dieta, která je založena hlavně na konzumaci masa a bílkovin. Po této dietě můžete shodit až 8 kilo za měsíc!

Jak tato dieta funguje?

Dieta je nastavená na principu nízkosacharidových diet. To znamená, že snížíte konzumaci sacharidů jako například pečiva, těstovin, brambor nebo ovoce na minimum. Místo toho si pochutnáváte na převážně masových pokrmech. Díky tomuto systému začne tělo spalovat vlastní tukové zásoby a vy začnete hubnout o sto šest.

Co zařadit do jídelníčku?

V první řadě vynechte veškeré sacharidové potraviny, včetně některých sladších druhů zeleniny a brambor. Také slazené nápoje. Pozor si dejte i na tekuté mléčné výrobky. V těch se skrývá laktóza nebo-li mléčný cukr. Konzumujte převážně různé druhy ryb, drůbeží a hovězí maso, šunku, bílkovinné plátky a zeleninu jako přílohu. Jako náhradu za maso můžete občas zvolit sóju.

Na co si dát pozor

V první řadě si hlídejte úbytek na váze, který by neměl přesáhnout 2 kg za týden. Také rozhodně nedržte dietu déle než 4 týdny. Pokud byste drželi dietu déle, vedlo by to k závažným zdravotním problémům.

Sacharidy jsou nezbytným zdrojem energie pro mozek a celý organizmus, bez nich by člověk nemohl přežít. Nadbytek bílkovin zároveň při svém rozkladu vytváří v těle jedovaté látky, které přetěžují játra a ledviny.

Při této dietě nezapomeňte doplnit svůj jídelníček o potravinové doplňky vitamínů a vlákniny. Hodně pijte čistou vodu. Minimálně 2 litry denně. Po skončení této diety stále udržujte konzumaci sacharidů v rozumné míře. V opačném případě by totiž pravděpodobně došlo k jo-jo efektu, který rozhodně není žádoucí.

Ohodnoťte tento článek:
2
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Masová dieta. Zhubněte až 8 kilo za měsíc