Menu
WomanOnly
Domácnost

Máte doma opravdu čisto? 6 věcí, na které si musíte dát pozor

Veronika Tichá

Veronika Tichá

4. 1. 2017

Myslíte si, že jste dobrá hospodyňka a že u vás doma je vše perfektně uklizené a vycíděné? Nechceme nikoho podceňovat, ale je možné, že čistotu minimálně jedné z těchto šesti věcí jste zatím neřešily. Je na čase přestat přehlížet tyto zdánlivě neviditelné nedostatky, aby vaše domácnost byla konečně opravdu čistá.

1. Houbičky na mytí nádobí

Asi jste už někdy zaslechly přirovnání „nasávat jako houba“. Kuchyňské houbičky jsou živnou půdou pro nejrůznější bakterie a měly by se měnit mnohem častěji, než je běžnou praxí v mnoha kuchyních. Je možné je také čas od času vyčistit v savu naředěném vodou a nebo je chvíli ohřát v mikrovlnné troubě.

2. Spáry mezi spotřebiči

Co oči nevidí, to srdce sice nebolí, ale vaše zdraví to odnese. Na některá místa se zkrátka nedostanete, i kdybyste se rozkrájely, ale zkusily jste někdy úzkou dlouhou prachovku nebo speciální nástavec na vysavač? V případě, že budete mít opravdu dlouhou chvíli, zkuste namotat na špejli vatu namočenou v saponátu a zbavíte se i těch nejmenších mršek.

3. Textilní tašky na opakované použití

Praní podobných textilií jako jsou plátěné nákupní tašky, kabelky nebo cestovní tašky by mělo být samozřejmostí stejně jako praní spodního prádla.

4. Vrchní části předmětů

Při úklidu, možná záměrně, často na taková místa zapomínáme. Vrchní části spotřebičů, skříní, svítidel nebo lišt kolem oken a dveří jsou zaneseny prachem, který celý den dýcháme.

5. Malá elektronika

Víte, jaké předměty jsou v typické české domácnosti  používané nejčastěji? Ano, je to dálkový ovladač a mobilní telefon, které se doslova hemží bakteriemi. Na jejich odstranění postačí hadřík namočený ve vodě s dezinfekcí.

6. Koště

I čisticí prostředky je nutné čistit. Na „sajrajt“ se musí se smetákem a na smeták s vysavačem. Nebo mýdlovou vodou.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Máte doma opravdu čisto? 6 věcí, na které si musíte dát pozor