Menu
WomanOnly
Péče o vlasy

Máte suché a lámavé vlasy? Možná jim chybí lipidy

Lipidy – málokdo o jejich existenci ví, pro naši korunu krásy jsou ale nepostradatelné. Mají významný vliv nejen na vzhled vlasů, ale také na jejich odolnost vůči mechanickému poškození a vnějším vlivům. Jak poznat, že vaší hřívě chybí?

Že vaše vlasy postrádají dostatek lipidů, poznáte docela jednoduše. Jsou suché, lámavé a bez života. Správná péče a vlasová kosmetika však dovedou vlasům ztracené živiny dodat a navrátit jim tak vitalitu, pružnost a lesk.

Proč jsou lipidy pro vlasy tak důležité?

Lipidy jsou mastné kyseliny, které jsou přirozenou součástí vlasů. Mají jedinečnou schopnost vázat na sebe vlhkost a dodat tak vlasům potřebnou hydrataci. V průběhu života se však z organismu postupně vytrácejí. Na vině bývá chemické barvení, horký vzduch, časté hloubkové mytí nebo mechanické poškození při kartáčování vlasů.

Pokud vaše vlasy strádají, ve složení vlasové kosmetiky hledejte keratin, protein, aminokyseliny a kolagen. Není na škodu zařadit více proteinu i do svého jídelníčku a dodat tak vlasům potřebné živiny zevnitř.

Jemná péče je základ zdravých vlasů

Důležitá je ale také každodenní péče o vlasy. Česejte je jemně a ideálně kartáčem s přírodními štětinami. Pokud si vlasy myjete denně, podívejte se na složení šamponu. Může obsahovat vysušující alkoholy a silikony, které vlas obalují a zabraňují tak vstřebávání živin. Takto zanesené vlasy si pak nedokážou vzít potřebné živiny ani z té nejvýživnější vlasové masky.

První pomoc pro poškozené vlasy

Jako první pomoc je tak ideální sáhnout po hloubkově čisticím šamponu, který vlasy zbaví nahromaděných silikonů a uvolní tak cestu lipidům do vlasových kutikul. Po takové hloubkové očistě dopřejte vlasům výživu v podobě vlasové masky s obsahem keratinu. Pro každodenní mytí si vyberte jemně čisticí šampon. Ideální alternativou jsou například ty dětské, které vlasy myjí šetrně a nenarušují jejich ochranný film.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Máte suché a lámavé vlasy? Možná jim chybí lipidy