Menu
WomanOnly
Rodina

Měly by být dětské zimní boty větší?

Komerční sdělení

Komerční sdělení

16. 11. 2020

Při výběru obuvi pro dítě stojí rodič před několika dilematy. Nejprve musí správně zvolit jejich velikost. Čím menší je dítě, tím těžší je jejich výběr. Zvláště když ještě dítě nemluví a neřekne nám, jestli ho bota tlačí.

Jak vybrat velikost obuvi pro dítě?

Existuje několik metod výběru správné obuvi pro nejmenší. S prvními botami, ve kterých se učí chodit, je nejlepší vzít své dítě do specializovaného obchodu. Vyškolený personál vám jistě pomůže vybrat perfektní velikost. Pokud to však není možné, můžete délku nohy měřit sami. Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je použít svinovací metr, kousek papíru a zeď. Nejprve musíte změřit nohu dítěte ve stoje. Neměli byste provádět měření v poloze vleže nebo sedu batolete, protože výsledky pak budou nepřesné. Nejlepší je dát dítě zády ke zdi a pod nohy mu dát čisté listy papíru. Budete také potřebovat tužku a svinovací metr. Správná délka chodidla se určuje měřením od paty po konec nejdelšího prstu. Měření můžete provést okamžitě svinovacím metrem nebo předem označit délku chodidla na kousku papíru. Důležité je, že byste měli měřit každou nohu dítěte zvlášť.

Měly by být zimní boty dítěte větší?

Až donedávna jste na internetových fórech mohli najít informace, že dětská obuv by měla být o jeden a půl centimetru větší než délka chodidla. To však není dobré řešení. Navíc to může vést ke špatnému tvaru dětské nohy. Představte si, jak byste se cítili v příliš velkých botách. Noha v takové obuvi se pohybuje a klouže dopředu. To může vést k lehkému vykloubení chodidla dítěte. Vlastnosti dětské zimní boty se poté stanou irelevantní. Nezáleží na tom, jestli je pata v botě vyztužená a stélka je profilovaná, protože noha bude nesprávně umístěna. Pamatujte proto, že dětská obuv nesmí být příliš velká. Rozhodně nekupujte dítěti větší boty. Při výběru správné velikosti obuvi pro dítě však vezměte v úvahu, že malá noha rychle roste. Musí se také do nich vejít ponožky. Proto by bota měla být o něco větší, ale ne více než 5 mm, u zimní boty nesmí být obuv větší než 1 cm. Jde o to, že tlustá ponožka nebo punčocháče by do ní měly volně zapadat, ale zároveň aby noha neměla prostor pro pohyb.

Vzhledem k tomu, že dětská noha někdy roste o 3 velikosti ročně, musíte pravidelně kontrolovat, zda nejsou boty již příliš malé. Signály, které by vás měly znepokojovat, jsou mimo jiné: rychlá únava dítěte při chůzi nebo neochota obouvat si dosud velmi oblíbené boty. Proto jednou za měsíc proveďte kontrolní měření nohou.

Jak si vybrat zimní boty pro dítě?

Při výběru zimní obuvi pro dítě bychom se měli řídit podobnými pravidly, která navrhujeme při jejich nákupu pro sebe. Materiály dětských zimních bot by měly být co nejpřirozenější a prodyšnější. Musí dobře odvádět vlhkost ven a chránit před chladem. Podrážka by měla být dostatečně pružná, aby se mohla volně ohýbat. Stručně řečeno, musí být dostatečně měkká, aby dobře fungovala během chůze. Perfektní dětské zimní boty jsou boty s protiskluzovou podrážkou a šněrováním nebo suchými zipy. Budou dobře držet nohu a chránit dítě či batole před zraněním.

V obchodě CCC najdete velký výběr zimní obuvi pro děti za velmi atraktivní ceny. Najdete zde pestrý výběr bot pro holky i pro kluky.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Měly by být dětské zimní boty větší?