Menu
WomanOnly
Historie módy

Módní odkaz Grace Kelly: Elegance, perly i Hermés kabelka

Redakce

Redakce

13. 2. 2013

Hollywood jí svého času ležel u nohou a svou krásou okouzlila monackého knížete Rainiera III. Podívejte se na nestárnoucí elegantní styl této módní ikony.

Grace Kelly si zahrála ve filmech Alfreda Hitchcocka jako například Okno do dvora nebo Vražda na objednávku. Sám Hitchcock o ní prohlásil, že je to dokonalá, elegantní, vzdělaná a neskutečně krásná dáma, která je zvenčí chladná, ale zevnitř plná ohně.

V roce 1956 se Grace vdala za monackého knížete Rainiera III., kterému porodila syna Alberta II. Ten se po smrti svého otce v roce 2005 stal monackým knížetem. Svatbou však skončila její herecká kariéra. Manžel dokonce nakázal, že se všech jejích jedenáct celovečerních filmů, ve kterých hrála, nesmí v Monaku promítat. Grace Kelly zemřela v roce 1982 při automobilové nehodě, její pohřeb v televizi sledovalo více než 30 milionů lidí.

Elegantní styl Grace Kelly: Áčková sukně a Hermés kabelka

Grace musela po svatbě brát ohled na své společenské postavení. V oblasti módy jí to ale rozhodně problém nedělalo. V jejím šatníku panovala až pozoruhodná skromnost, přestože se oblékala u Christiana Diora, Cristobala Balenciagy nebo Coco Chanel. Stejně jako dnes vévodkyně Catherine, tak i Grace recyklovala své modely a o oblečení se velmi dobře starala.

Elegantní a čistý vkus byl součástí její osobnosti. Módní ikona Grace Kelly byla inspirací pro slavný model kabelky Hermés – Kelly bag. Je to módní doplněk, o který je stále zájem, protože je velmi elegantní a nadčasový. Grace si zamilovala sukně do áčka, krajku a výstřihy do V. Často bývá nazývaná módní princeznou, která překonala i milovnici přepychu Marii Antoinettu.

Odkaz Grace Kelly je stále mezi námi

Na Grace Kelly se nedá zapomenout. Její vnučka, pětadvacetiletá Charlotte Casiraghi, nafotila v roce 2012 kampaň pro značku Gucci. V příštím roce se Grace Kelly opět vrátí na filmové plátno. V životopisném filmu Grace of Monaco, který popíše výjimečný životní příběh, si hlavní roli zahraje Nicole Kidman.

Pokud chcete napodobit styl slavné filmové hvězdy Grace Kelly a aristokratickou eleganci, pořiďte si do šatníku perlový náhrdelník, jednoduché kabátky, klobouky a šátky, sukně v délce pod kolena, jednobarevné twinsety a nezapomeňte na rukavičky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Módní odkaz Grace Kelly: Elegance, perly i Hermés kabelka