Menu
WomanOnly
Móda a styl

Módní peklo radí: Než se oblečete, podívejte se na svou postavu!

Redakce

Redakce

1. 1. 2013

Každý z nás je jiný a taktéž máme jinou postavu. Proto by každý měl přijmout svoje tvary a vyznat se v tom, co mu sedí a co naopak ne. Nejhorší je, když si toho někdo není vědom.

Největší chybou slečny na první fotce je špatně zvolené oblečení, které její postavě bezesporu nelichotí. Proč? Pro tento typ postavy jsou nejlepším řešením volné tuniky. Existuje široká škála tunik, tudíž jsou i ve sportovním stylu, kterého asi chtěla slečna dosáhnout. Chce to jen hledat, hledat a hledat! Přestože má černovláska zajímavý účes, velkou pozornost k sobě připoutávají vykukující špíčky. Dejte svému tělu volnost!

FOTO: Veronika Žebroková, TOPZINE.cz

FOTO: Veronika Žebroková, TOPZINE.cz

Dalším prohřeškem jsou džíny, které také nejsou v líbivém střihu. Široké boky a nohy vám opticky vyváží zvonáče. I když se možná stydíte za velikost čísla oblečení, nekupujte si džíny o číslo menší! Mohlo by se stát, že by vám praskly, až to budete nejméně čekat. V tomto případě se rozhodně nevyplatí riskovat.

Baleríny jsou pohodlné boty, přesto i ony potřebují pro svou dokonalou krásu doplňky a oblečení ve stejném stylu. Jestliže se slečna rozhodla pro sportovní tričko, rozhodně si měla obout jiný druh bot a balerínky přenechat k outfitu, který bude obsahovat již zmíněnou volnou tuniku. Snad někdy příště.

FOTO: Veronika Žebroková, TOPZINE.cz

FOTO: Veronika Žebroková, TOPZINE.cz

I když se většinou začíná od shora dolů, mě na tomhle modelu nejvíc zaujaly boty, které k outfitu nesedí. Malý a široký podpatek postavu spíše zkracují, než prodlužují. Tomuto optickému klamu napomáhá délka kalhot, které by měly být delší, aby kotníčkové boty splnily svůj účel. A když už jsme u kalhot, tak vytahané černé džíny se žádným in úlovkem nazvat nedají. Je 21. století a existují malé žehličky, které můžete použít po náročném dni v práci, kdy vaše kalhoty volají o pomoc.

Bílé halence se toho tolik vytknout nedá, stejně tak doplňkům. Náušnice, které má slečna na sobě, se mi líbí ze všeho nejvíce. Ladí s halenkou, která je v romantickém stylu. Kdyby měla slečna na sobě korále či řetízek v podobném stylu, svou reputaci by si o trochu vylepšila. Nakonec musím poukázat i na líčení. Co zkusit více zvýraznit rty?

FOTO: Veronika Žebroková, TOPZINE.cz

FOTO: Veronika Žebroková, TOPZINE.cz

Poslední look je jako stvořený pro den strávený doma u televize. Dlouhý šedý svetr sice krásně zahřeje, ale pokud vyrazíte do společnosti, teplo by nemělo být to jediné, na čem vám záleží. Musím se pousmát nad jeho velikostí. Dívce na fotce bych tipovala velikost M. Co ale velikost svetru? Podle švů rukávů, které jsou o dobrých 20 centimetrů níž, než mají být, soudím, že je to L, možná dokonce XL. Jako kdyby oblečení patřilo někomu jinému. Ten svetr mě bude děsit ve spaní!

Přijde mi, že i kalhoty jsou o číslo větší, než je potřeba. Šedé boty sice ladí se svetrem, ale výsledný dojem není nic moc. Jak vše napravit? V první řadě si rozhodně pořídit pulovr ve správné velikosti. Dále by to chtělo pár doplňků a barev, aby výsledek nebyl tak nudný. Zvolené triko nemá velký výstřih, proto je jako stvořené pro dlouhé korále.

Jaká z tohoto dílu módní policie plynou ponaučení? Přijměte svou postavu takovou, jaká je, nijak ji neměňte, více tím zkazíte než napravíte. Dávejte si pozor na vytahaná kolena a délku kalhot. Je známo, že se roste přibližně do sedmnácti let. I když možná stále doufáte v nějakých těch pár centimetrů navíc, s největší pravděpodobností už nevyrostete, proto opravdu nemá cenu si kupovat oblečení o číslo větší!

Autorka: Nikol Maršálková

Fotografka: Veronika Žebroková

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Módní peklo radí: Než se oblečete, podívejte se na svou postavu!