Menu
WomanOnly
Módní trendy podzim 2023

Módní trendy: Jak kombinovat červenou barvu tento podzim

Jak kombinovat červenou barvu na podzim, stylově a bez obav? Máme pro vás módní tipy, díky nimž si podmaníte podzimní uličky!

Pro milovnice červené máme dobrou zprávu: červená se stala barvou letošního podzimu! A tak si ji můžete dopřát častěji než v kterémkoli ročním období – od čepice až po tkaničky na botách. Ale pozor, všeho s mírou, jinak se záměr mine účinkem. Jak na to? Máme pro vás tipy, jak kombinovat červenou barvu bez obav.

 

Psychologie červené barvy

Barva jen pro odvážné?

Červená barva je z psychologického hlediska barvou vášnivou. Symbolizuje radost ze života, chuť sdílet názory a prožitky, dávat najevo srdečnost a touhu po pozornosti, což se od běžné zajeté představy „mít navrch“ velmi liší. Proto ji ale tak rády volí ženy, které život baví a které si věří. Často je tak chybně vnímáme jako namyšlené ženy, které jsou agresivní, dravé a vyzývavé.

V momentě, kdy potkáme ženu se sytě červenými rty nebo červeným náhrdelníkem kolem krku, míváme pocit, že tahle osoba bude silně dominantní až namyšlená. Toto smýšlení o červené a o ženách, které ji nosí je ale silně mylné. Tato barva patří všem ženám, které mají rády život, společnost, upřímnost a chtějí získat nové zkušenosti.
Červená může být dobrý sluha, ale i zlý pán.

Barva pro všechny typy žen

Když jde o módu, má červená barva mnoho výhod i nevýhod. Výhodou je, že působí smyslně a velmi žensky a dokáže ženy nabudit neskutečným sebevědomím. Nevýhodou je ale fakt, že je velmi snadné to s ní přehnat a působit díky tomu lacině. Pokud se ji ale naučíte správně kombinovat, budete vždy za dámu, která bude inspirovat ostatní. Byť si červenou barvu nejvíce oblíbily odvážné ženy, neměly by se jí vyhýbat ani stydlivky.

Stydlivé ženy se červené barvy straní nejčastěji kvůli svým předsudkům. Podle nich totiž „červenou nosí jen lehkovážné ženy, které na sebe chtějí upozornit!“ To ale není tak úplně pravda. Stačí jen mít snahu kombinovat červenou s jinými barvami a hrát si s jejími odstíny. Takže pokud jste se červené barvy dosud stranila, je ten správný čas vrátit ji bez obav do skříně. Všechno je to o odstínech, hledání a zkoušení…

 

Jak kombinovat červenou barvu jste-li stydlivka

Hřejivé odstíny červené

Kombinování červené barvy může připadat stydlivým ženám jako velká věda, ale nic na tom není. Důležitou roli totiž hraje odstín červené. Zatímco světle červená je spíše pro odvážné ženy, ty stydlivější mohou pokukovat po oblečení v rubínovém, karmínovém, vínovém nebo červenohnědém odstínu. Tyto odstíny červené jsou méně nápadné a více zapadají do konceptu podzimu.

Díky tomu, že působí tak hřejivým dojmem, lze je krásně kombinovat s podzimními barvami jako jsou fialová, bílá, černá, khaki nebo okrová. Ať už zvolíte jakoukoliv kombinaci, nikdy se v ní nebudete cítit příliš vyzývavě, ale ani příliš jako šedá myš. Zkrátka zapadnete, a přitom budete vypadat skvěle. Jaké například existují kombinace?

Jak vytvořit outfit založený na tmavě červené barvě

Velmi oblíbený podzimní outfit tvoří khaki kalhoty s vínovým topem, vínové kalhoty s khaki svetrem a černými botami či karmínové šaty s fialovým cardiganem. Všechny tyto kombinace jsou skvělé jak pro formálnější příležitosti, tak například na setkání s přáteli. A jako bonus… Sluší blondýnkám, zrzkám i brunetkám!

Čemu je ale třeba se vyvarovat jsou doplňky v těchto odstínech červené. Čím menší je oblečení/doplněk v tomto odstínu, tím snadněji zanikne a může působit až smutně. Zkrátka tyto odstíny červené patří na větší kousky jako jsou svetry, kalhoty, bundy, boty nebo kabelky.

 

Když chcete nosit červenou hrdě

Jednoduché kombinace červené

Jste ten typ, který se v červené nestydí? V tom případě se zaměřte na světlé odstíny červené! Aby červená nezanikla, doporučujeme k ní volit kontrastní barvy, například hnědou, černou, šedou, bílou, krémovou nebo modrou. Díky těmto barvám červená krásně vypluje na povrch.

Nemáte-li čas se dlouho rozmýšlet nad barevnými kombinacemi, tou zaručenou jsou modré džíny a červený svršek. Takže pokud se toho opravdu nebojíte, klidně sáhněte po červeném svetru nebo kabátku. Další variantou jsou pak světle šedé úpletové šaty s červeným sakem.

Podzimní outfit: v hlavní roli doplňky

Jak kombinovat červenou barvu na podzim, pokud chcete tvořit rafinované outfity? Zaměřte se ne na červené svršky, ale na červené doplňky. Aby krásně vynikly, je třeba jim dát kontrastní podklad v již zmíněných barvách. Tzn. například černo-bílé pruhované šaty, nebo bílý top a černé džíny, nebo šedé kalhoty a modrý svetr. S takovými kombinacemi červené doplňky nikdy nezaniknou.

Jen je třeba dát si pozor na jejich rozmístění. Taková červená šála a červená čepice mohou působit přehnaně a leckdo si řekne, že jste si s tvořením outfitu nevěděla rady. Stejně tak červený pásek a červená kabelka. Proto je dobré rozmístit červené doplňky celoplošně a s určitým odstupem. Velmi krásně bude na každé ženě vypadat kombinace červené šály a červených kotníkových bot, nebo červené kabelky a červené čepice.

 

Připravili jsme pro vás ukázky inspirativních outfitů

 

Stačí si jen uvědomit, že…

Červená není jen jeden odstín, ale nekonečná paleta barev. Záleží jen na vás, jak se s ní rozhodnete pracovat. Chcete dnes působit jako sebevědomá žena, která nedělá ústupky? Prostě nahoďte červené šaty, lodičky nebo rtěnku ve světlejším odstínu. Pokud se vám chce být dnes večer za elegantní dámu, která je otevřená dialogu a kompromisu, stačí volit tmavší odstíny červené. Brzy zjistíte, že červená není váš nepřítel, ale módní spojenec, s nímž si podmaníte svět.

Ohodnoťte tento článek:
4,4
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Módní trendy: Jak kombinovat červenou barvu tento podzim