Menu
WomanOnly
Sex a vztahy

„Můj muž je gambler.“ Nezavírejte oči a hledejte řešení

Alena Zelová

Alena Zelová

11. 6. 2014

Všude kolem nás se nachází nástrahy dnešní doby, které můžou náš život radikálně změnit. Jednou z nich je i gamblerství. Jak zjistíte, že váš partner propadl hráčství? Jak mu pomoci, aby se z toho dostal?

Zpočátku se to může jevit jako nevinná hra, ale postupem času se z hraní může stát životní past! Herny se nachází snad na každém rohu. A to nemluvě o hraní přes internet! Gamblerství se stává čím dál větším problémem. Touha po velké výhře je dosti silná, díky ní pak vzniká řada problémů.

Jakými kroky si projde gambler, než se dostane na úplné dno?

Gamblerem není každý, kdo hraje nebo jednou prohrál větší obnos peněz. Gamblerem je člověk, který je chorobně závislý na hazardních hrách.

Touží po reálné výhře, která se zdá nadosah, přesto podmínky pro hráče bývají často nevýhodné a lákají k další hře, což se postupně stává zlozvykem a může končit tragicky, pokud hráč nevyhledá odbornou pomoc.

1. Období výher

Hráč sní o výhře. Když se mu podaří vyhrát, s výhrou se nespokojí, chce víc, a proto hraje dál. Sázky navyšuje, je plný elánu a o hraní stále mluví v superlativech. Před ostatními předstírá, že vyhrál, i když nevyhrál.

 2. Období proher

Zde už můžeme hovořit o gamblerovi, který je na hře závislý. Začínají problémy v rodině, zaměstnání. Dluhy narůstají, jejich splácení se vzdaluje a může dojít i k řešení situace v podobě krádeží. Hráč se stává nešťastným, podrážděným, neklidným.

 3. Období zoufalství

Poslední krok, kdy je v tom gambler až po uši! Zoufalé a nepříjemné období, jak pro hráče, tak i jeho okolí. Hraje čím dál více a k tomu je potřeba čím dál více peněz, které získává nezákonnou cestou – krádeže, podvody.

Gambleři většinou ztrácí svou rodinu.

S gamblerem vůbec není jednoduché žít. Nejen že je podrážděný, neklidný až agresivní, ale dostává rodinu do finančních a existenčních problémů. Takovou situaci málokdo vydrží, a tak dochází k rozpadu rodiny.

Gambler propadá stále více zoufalosti. Útěchu hledá v dalších závislostech – alkoholu nebo drogách, a není výjimkou i řešení pomocí sebevraždy.

Nemusí to končit rozpadem rodiny

Málokterá žena vydrží s mužem, který je gambler. Přesto jsou ženy, které se svým mužem zůstanou a podaří se jim partnerovi pomoci od gamblerství, i když cesta je to velmi trnitá. Samy to těžko zvládnete, proto vyhledejte odborníka, který vám pomůže. Nejdůležitější je, aby váš partner měl opravdu zájem o návrat do reality.

1. Hráč si musí uvědomit realitu, zapomenout na sny o pohádkové výhře. Přestane hrát a začíná opět plnit své povinnosti.

2. Zrekapituluje svoji finanční situaci, začne splácet své dluhy a chodit do práce. Vztahy s rodinou se zlepšují.

3. Gambler se vrací zpátky do normálního reálného života, i když musí brát v úvahu, že gamblerství nelze úplně vyléčit. Předpoklady pro hraní stále zůstávají a hráč, obdobně jako alkoholik, abstinuje.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

„Můj muž je gambler.“ Nezavírejte oči a hledejte řešení