Menu
WomanOnly
Hubnutí

Můj příběh: Jak se mi podařilo shodit přes bříško úžasných 6 cm

6 cm přes bříško za 1 měsíc? Pokoušela jsem se o to už mockrát… Co za tím je, že to tentokrát zvládl takový lenoch jak já? Úplně jednoduché to nebylo, ale jsem přesvědčená o tom, že to dokážeš i ty!

womanonly.cz-main-image-640x270

Asi každá z nás zná novoroční předsevzetí. Každý rok se chceme zbavit nějakých zlozvyků nebo nadbytečných kil. Většině z nás se to loni ani předloni nepodařilo, a tak to každý rok zkoušíme zas a znovu. Letos by to ale mohlo být jiné, chci se s vámi totiž podělit o to, jak tento začarovaný kruh prolomit. Minulý rok na podzim jsem vyzkoušela Výzvu 21 dní a rozhodla jsem se o ní napsat článek. Proč? Aby každá žena věděla, že zhubnout prostě jde…jednoduše a bez diet. Mně se podařilo zhubnout 6 cm v pase za 21 dní a stále mi přijde neuvěřitelné, že to šlo tak hladce.

Nemohla jsem se nikdy dokopat

Vždy, když jsem se pokoušela zhubnout, narazila jsem na tři problémy, kvůli kterým jsem svůj cíl nedokázala dotáhnout do vítězného konce. Nikdy jsem neměla přesný trénink, jídelníček ani vedení. Vlastně i ten můj cíl vypadal asi takto „No už bych asi měla začít něco dělat“ Až když jsem prošla Výzvou 21 dní, tak jsem zjistila, že správná cesta ke štíhlé postavě vypadá docela jinak a nejde o nucení se do něčeho, co se mi nechce dělat. Stačí věci lépe pochopit a vědět, jak vaše tělo funguje.

Co vlastně Výzva 21 dní je?

K tomu, abych měla ve věcech jasno, mi pomohl trenér Tomáš Jehlička, na kterého jsem dostala doporučení od kamarádky. Tomáš je autorem Výzvy 21 dní, která popisuje jednoduché principy přeměny postavy, které zvládne snad každý. Co mě přesvědčilo, byl fakt, že Výzvou prošlo přes tisíc lidí a dosáhli skvělých výsledků. Tak jsem to zkusila taky. Stačí vyplnit jen jméno a e-mail a hned se můžete také zapojit.

womanonly.cz-inner-image-1-640x80

Jak to celé funguje u lenocha jako já?

Po registraci na mě čekala série naučných videí a video-tréninků, ve kterých jsem zjistila, že problémy, které se cvičením mám já, jsou docela běžné i pro ostatní. Zjistila jsem, proč mi to dříve nešlo a jak překonat zlomové chvíle, kdy mi chyběla motivace a chuť pokračovat dál. V tu chvíli jsem věděla, že Tomáš není jen zkušený trenér, ale také skvělý motivátor. To mi dodalo potřebnou sebedůvěru, že to zvládne i „věčná začátečnice“ jako jsem já.

Výzva je postavená na jednoduchém a pro mě fungujícím principu, kdy mi každý den přijde jedno nové video s novým úkolem. Moc se mi líbilo, že informace byly dávkované postupně a každý den jsem se soustředila jen na jeden úkol. Už po prvním týdnu pro mě bylo normální najít si 30 minut pro sebe a Výzvu a nedočkavě vyhlížela nové video v e-mailové schránce.

Co mi Výzva 21 dní přinesla?

Za prvé, osobního trenéra. Dlouho jsem si myslela, že není potřeba mít osobního trenéra. Částečně jsem ani trenéra nechtěla, protože ráda cvičím doma bez čumilů ve fitku. Ale mýlila jsem se. Až když jsem procházela Výzvou, tak jsem zjišťovala, jak důležitá funkce trenéra je. Protože má Tomáš bohaté zkušenosti, umí poradit a správně motivovat a když je nejhůř, tak podpořit. Bez trenéra bych se plácala jak ryba na suchu.

womanonly.cz-inner-image-3-640x270

Dalším mým postřehem je překvapivě individuální přístup, kterého jsem se dočkala. Jelikož se Výzva odehrává na internetu, myslel jsem si, že to bude takové neosobní, ale opak je pravdou. Při sledování videí mám pocit, jakoby Tomáš cvičil a radil přímo mně! Navíc se můžu zeptat na cokoli, co mi není jasné. Osobně jsem měla třeba dotazy na stravu a úpravu jednotlivých cviků. Tomáš odpovídá každému zvlášť a opravdu rychle. Právě osobní přístup považuji s odstupem času za jednu z nejlepších věcí ve Výzvě.

Motivace ale u mě byla vždy kamenem úrazu a v případě hubnutí to platilo dvojnásob. Nicméně na Tomášovi je vidět, jak moc ho práce trenéra baví a své nadšení umí skvěle předávat dál! Proto jsem se každý den těšila na nové video, nové rady, nové úkoly, nové cviky a hlavně na další dávku motivace.

Postupně jsem se den po dni naučila, jak správně jíst, začala jsem pravidelně cvičit a do ničeho se nenutila. Vše na sebe hezky navazovalo a najednou jsem měla pocit, že to, co dělám, dává opravdu smysl.

A co dál po 21 dnech?

Po úvodních 21 dnech to ale nekončí. Výzva je sestavená tak, že během prvních 21 dnů se dostanete do tempa každodenních změn a v navazující části se pak tyto změny upevňují a prohlubují. Sama vidím, že více přemýšlím nad tím co jím a těch 30 minut denně pro Výzvu se stalo součástí mého denní rytmu. A to je to, co byl Tomášův záměr – vybudovat si takový osobní rituál a zvyk a předat nám návod na zdravý životní styl. To se mu podařilo a jsem za to ráda! V druhé 9 týdenní části pokračování Výzvy úspěšně překonávám sama sebe a ubrala jsem další 2 cm za 2 týdny!

Tomášovi za Výzvu děkuju a jestli to chce zkusit i vy, zapojit se můžete zde.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Můj příběh: Jak se mi podařilo shodit přes bříško úžasných 6 cm