Menu
WomanOnly
Móda a styl

Musí mít boty stejnou barvu jako vaše kabelka?

Je sladění tašky a bot stále v módě? Módní fóra i módní skupiny jsou plné této jedné otázky. Nejjednodušší odpovědí je, že v létě 2022 byste vaši kabelku rozhodně měly sladit s botami. Sladění tašky a bot je mírně staromódní, ale staromódnost je právě klíčovým trendem léta 2022.

Rok 2022 je návratem do minulosti

Množství stránek, které se věnují módě posledních několik sezón, rozebírá, že není vůbec nutné ladit boty a kabelku, tedy pokud spolu celkový outfit ladí barevně a stylově. S návratem módních trendů Y2K je však najednou vše jinak a nošení odpovídající kabelky a bot se stává stále oblíbenějším na TikToku i na Instagramu. Kromě toho v současnosti existuje řada značek, které začaly boty a kabelky opět vyrábět v párech – včetně některých oblíbených značek jako Bottega Veneta, Balmain, či Dior. Tento módní trend se tedy bezpochyby vrací do módy (i když si mnozí odborníci přejí, aby tomu tak nebylo).

Ve světě módy je přítomen již od začátku 50. let. Tehdy se ženy o doplňky příliš nestaraly. Poválečná touha po doplňcích vyprchala a tato oblast módního průmyslu postupně upadala v zapomnění. S cílem obnovit prodej kabelek a jiných doplňků inzerenti přišli s nápadem stanovit nový módní trend – trend monochromatických outfitů. Všechny módní časopisy, noviny a televizní reklamy se brzy zaplnily ženami oblečenými v jedné barvě, a to od hlavy až k patě. Netrvalo dlouho a tento druh outfitu se stal velmi populárním. Ženy v USA a Evropě začaly ladit své outfity do jedné barvy, včetně nákupu tašek a bot ve stejných barvách. Jak poptávka po sladěných kabelkách a botách stále rostla, začaly obchodní domy umisťovat boty vedle kabelek, aby se ujistily, že je ženy spatří hned, jak vstoupí do obchodu.

V mnoha obchodních galeriích toto umístění uvidíte dodnes, v těch modernějších je dámská obuv umístěna v horní části budovy, zatímco kabelky a doplňky si hlídají své místo v přízemí.

Sladění bot a kabelky je nadčasové

Pamatujete si ještě, kdy bylo naposledy sladění tašky a bot v módě? Respektive, pamatujete si ještě na svoji malou vinylovou kabelku a ladící červené lakované boty, které jste nosily do školky? Ano, bylo to koncem 90. let a začátkem 20. století. Bylo to krátce po (nebo kolem) období hospodářského poklesu ve většině západních zemí, kdy se módní značky pokoušely prosazovat prodej stejnou metodou jako v 50. letech – prodávaly proto kabelky a boty, které musely být nutně sladěny.

Tak či onak, dobrou zprávou je, že jsou kombinace, kterými prostě nikdy nemůžete nic pokazit. Černé boty a černá kabelka jsou např. neuvěřitelně nadčasovou kombinací, kterou můžete nosit celý život a budete trendy. Pokud jste tedy právě strávily hodiny skládáním dokonalého outiftu, ale nevíte, jaké boty si obout, vsaďte na neutrální barvy. Černá, tělová a šedá se hodí téměř ke všemu.

Boty

U vzorů je tomu jinak

Nicméně pokud jde o potisky a vzory, je to trochu jiné. U kabelek s potiskem nebo vzorem musíte nejdříve určit základní barvu a podle toho ji sladit s botami a naopak. Pokud je například primární barva vzorované tašky červená, zvolte obyčejnou červenou botu. Dobrou radou v tomto smyslu je ale také posunout váš outfit o krok dále. Dbejte proto na to, aby kování, knoflíky, přezky a cvočky na vašich oděvech a doplňcích také odpovídaly vaší kabelce. Pokud tedy zvolíte třeba kabelku se stříbrným řetízkem, obujte si boty se stříbrnými, ocelovými, nebo platinovými detaily, a rozhodně volte šperky ve stejném odlesku.

Ať už to máte v módě jakkoliv, důležité je vždy hlavně nakupovat kvalitní obuv a doplňky. Proto nakupujte u ověřených značek a distributorů, jako je například CCC, kde naleznete skutečně široký sortiment dámské obuvi i kabelek.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Musí mít boty stejnou barvu jako vaše kabelka?