Menu
WomanOnly
Sex a vztahy

Muž se mnou nechce spát. A to se prý o ženách tvrdí, že je bolí hlava…

Nesoulad v sexualitě může stát za nejedním rozchodem. Pokud s vámi muž nechce spát, možná se začnete obávat, že už pro něj nejste dostatečně přitažlivá, anebo vás jako první napadne, že si našel jinou. Příčiny ale mohou být různé, od madonina komplexu třeba až po internetovou erotiku.

Přítel se mnou nechce spát

“Vždycky všechno fungovalo skvěle. V posteli jsme neměli nejmenší problém, ale posledních pár měsíců se můj přítel chová divně. Vždycky jsme se milovali přibližně dvakrát týdně, ale teď už s bídou tak jednou za měsíc. Roman je večer unavený a odmítá jakýkoliv můj projev sexuálního zájmu. Přes den opravdu není šance spolu moc mluvit, natožpak zalézt do postele. Protože Roman dělá na směny, doma se moc nepotkáváme, já chodím z práce domů odpoledne, a to ještě vyzvedávám naší dcerku ze školky,” svěřuje se se svým příběhem třiatřicetiletá Jana.

“Bohužel mě napadlo, jestli někoho nemá, protože takto podivně se nikdy předtím nechoval. Zpočátku jsem myslela, že je jenom unavený z práce nebo má nějaké zdravotní problémy, ale protože to už trvá déle, začala jsem mít zcela jiné obavy. Kamarádka mi radila ať si s ním promluvím, ale pokaždé co o tom večer začnu, otočí se na druhý bok a jde spát.

Moje spolužačka ze základní školy Lenka zažila něco podobného po porodu chlapečka, ale tam byly důvody jiné. Její manžel totiž viděl, jak se trápí při komplikovaném porodu, a potom ještě dlouho trvalo než spolu obnovili svůj sexuální život. Ona už chtěla a mohla, ale on ne. U nás je to však jinak, Roman u porodu vůbec nebyl a naše Anička už má čtyři roky…,” dodává Jana s obavami.

Když spolu partneři nespí, může hrozit i rozchod

Teprve když Jana Romanovi pohrozila rozchodem, vidina toho, že ztratí milovanou ženu a malou dcerku jej přiměla k tomu, aby jí vysvětlil, co se s ním děje. Jana byla v šoku a zpočátku byla přesvědčená o tom, že to Romanovi nemůže v žádném případě odpustit. Nakonec si oba partneři všechno vyříkali a situace se výrazně změnila k lepšímu. Jana se začala více snažit o to, aby byl Roman v posteli spokojený a ten vůči ní zcela změnil své chování.

“Je pro mě těžké to přiznat, ale před třemi měsíci jsem náhodou zabloudil na internetovou seznamku, kde jsem si začal psát s jednou atraktivní ženou. Nikdy jsem ji naživo neviděl, byla z opačného konce republiky a navíc vdaná. Začali jsme spolu virtuálně spát a posílali jsme si fotky, potom jsme spolu dokonce spali i po telefonu. Neskutečně mě to vzrušovalo a věnoval jsem tomu veškerou energii, když Jana nebyla doma. Protože dělám na směny, nebyl to žádný problém. Janě jsem nikdy nechtěl být nevěrný, pořád jsem měl za to, že je to vlastně autoerotika, když tu ženu vůbec neznám a rozhodně jsem ji ani nikdy osobně potkat nechtěl.

Přesto se to velmi nepříjemně zvrtlo, začal jsem mít kvůli tomu výčitky a pokoušel se ten vztah se Soňou utnout. Bohužel se mi to moc nedařilo a začala mi dělat scény, že napíše mojí ženě, co spolu vyvádíme. Nakonec se to všechno urovnalo a ještě předtím než na mě Jana přitlačila, jsem svůj virtuální vztah ukončil – naštěstí v dobrém. Soňa sama uznala, že to takhle dál nejde. Jana se se mnou dva týdny nebavila, ale věděl jsem, že se jí ulevilo, myslela si, že mám milenku, se kterou spím doopravdy,” vysvětluje celou choulostivou situaci Roman.

Manžel se mnou nechce spát. Rozvod považuji za nejlepší řešení

Padesátiletá Renata má zase zcela jinou zkušenost. V době, kdy manželům odešly dospělé děti z domu, doufala, že se jejich sexuální život zlepší. Opak však byl pravdou. Její o osm let starší muž už neměl takovou potřebu intimního soužití a naopak doufal, že konečně bude mít od své náruživé ženy klid. Po odchodu dětí na studia a z domu si totiž našla novou práci a často jezdívala na služební cesty.

Renata ale zjistila, že její sexuální život přece nebude v padesáti u konce a začala uvažovat o rozvodu. Dokonce si i ve městě, kam jezdívala na služební cesty, našla milence. Jejímu manželovi to očividně ani nevadilo, bez skrupulí mu o tom řekla. Protože se však rozvádět nechtěl, dohodli se nakonec spolu na tom, že si mohou sexuálně povyrazit jinde a zůstanou dobrými přáteli setrvávajícími v manželství. Otázkou je, jak dlouho jim to takto může fungovat…

Manžel se mnou nespí! Milenec jako výhrůžka nepomáhá…

Pětačtyřicetiletá podnikatelka Iveta je velmi atraktivní žena, která se může pyšnit velkými vnadami a poměrně slušným sexuálním apetitem. Bohužel i ona si po dvacetiletém manželství nemůže v posteli příliš vyskakovat. Její manžel zkrátka nemá zájem a nepomáhá ani vyhrožování milencem. Bude manželům do budoucna hrozit rozvod?

Nesoulad v sexuálních potřebách může být opravdu závažným problémem, který může vést až k rozvrácení vztahu. Ne vždy pomůže otevřeně si promluvit, vyzkoušet sexuální hračky, autoerotiku, sledování erotických filmů, další sexuální experimenty nebo přizvání dalšího člověka do společné postele, ať už otevřeně, anebo tajně jako milence či milenku, čímž se vztah jako takový samozřejmě rozbije.

Příčin proč spolu lidé nechtějí spát může být celá řada, od sexuálního nesouladu, nechuti mít sex v době těhotenství a po porodu, problému s vnímáním ženy jako matky nikoli jako sexuálního objektu, což se označuje jako takzvaný madonin komplex, až po skutečnou nevěru, upřednostňování sledování porna nebo provozování virtuálního sexu s někým jiným, impotenci, frigiditu a touhu po netradičních či nepřijatelných sexuálních praktikách.

Nechce se mnou spát v těhotenství

Častým důvodem je narození dítěte nebo očekávání narození dítěte. V těchto případech bývá docela pochopitelné, že partneři spolu spí méně a soustředí svou energii na zdraví a duševní pohodu miminka. Někdy ženám sex v době těhotenství chybí a připadají si méně přitažlivé, nechuť a nezájem partnera pak samozřejmě tomu všemu ještě nasadí korunu, ale v mnoha případech je tomu i naopak. Těhotná žena svého muže vzrušuje daleko více a mnohem více si jí také váží a touží po ní. Důležité vždy je, aby si oba partneři dokázali o svých pocitech, potřebách a touhách otevřeně promluvit.

“Co si budeme povídat,” usmívá se pětadvacetiletá studentka psychologie Lada, “ o ženách se tradují vtipy, které naráží na jejich pověstné bolení hlavy jakmile má dojít na sex a podobně, ale že ve skutečnosti jsou to právě muži, kteří z nejrůznějších důvodů svým ženám odpírají sex, o tom se už mluví méně! “

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Muž se mnou nechce spát. A to se prý o ženách tvrdí, že je bolí hlava…