Menu
WomanOnly
Sex a vztahy

Muže není možné nutit k močení vsedě. Je to potvrzeno soudem

Veronika Tichá

Veronika Tichá

9. 2. 2015

Pokud nutíte své protějšky vykonávat potřebu pouze vsedě, vězte, že na to nemáte právo. Jestliže se bojíte o svou krásnou vyleštěnou podlahu na toaletě, musíte se smířit s tím, že budete muset čas od času použít hadr. S podobnou žalobou neuspěla ani žena v německém Düsseldorfu.

Počůráš, zaplatíš

Ta požadovala po svém nájemníkovi, aby jí nahradil škodu za skvrny od moči na mramorové podlaze koupelny. Po muži požadovala jako odškodné 1900 eur, což je zhruba 53 tisíc korun.  Soud požadavek bytné na náhradu škody zamítl.

Soudce Stefan Hank přesto musel dát za pravdu expertovi, který prokázal, že kyselina močová způsobuje škody na podlaze toalet. Nárok na odškodnění ale zamítl s tím, že močení vestoje je součástí kulturní normy a proto na něj mají muži doma právo. Vyjádřil se k tomu slovy: „Navzdory rostoucí domestikaci mužů v této záležitosti, urinace vestoje je stále běžnou praktikou. Muži ale musí počítat s občasnými střety se spolubydlícími, zvláště ženami, to ovšem neznamená, že nesou odpovědnost za korozi mramorových podlah toalet a koupelen”.

Vsedě nebo vestoje?

V Německu se rozpoutala diskuze o tom, zda by se mělo zakázat močení mužů vestoje. Dospělo to až tak daleko, že na některých veřejných toaletách je dokonce vzpřímená pozice přímo zakázaná. Ti, kteří si raději sednou, než aby poslouchali výčitky, bývají hanlivě nazývání „sitzpinkler”, což znamená „čůrající vsedě“. Tito muži jsou veřejností považováni za muže pod pantoflem.

Přitom mnoho mužů uvádí, že si při močení raději sedá. Důvodů je hned několik – je to mnohem pohodlnější než balancovat nad mísou vestoje a spousta mužů bývá velmi uvědomělých, takže to dělají kvůli hygieně. Tento důvod jistě mnoho žen ocení.

Při dlouhém postávání bolí nohy

Podle urologa navíc existuje vcelku závažný zdravotní důvod pro čůrání vsedě. Mužům se zvětšenou prostatou se močový měchýř lépe vyprazdňuje vsedě, protože tak zapojují do tlačení více břišní lis a lépe se tak vyprazdňuje močový měchýř.

Dámy, buďte tolerantní, ať si každý čůrá, jak chce. Pokud se vám přece jen zachtělo začít řešit nějaký toaletní problém, trvejte u svých mužů na položeném prkýnku, to ještě nikdo soudně nezakázal.

Ohodnoťte tento článek:
1
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Muže není možné nutit k močení vsedě. Je to potvrzeno soudem