Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

Muži mezi sebou mluví o sexu a ženy o nakupování? Známe pravdu

Veronika Tichá

Veronika Tichá

13. 1. 2015

Toužily jste se někdy infiltrovat do hospody mezi muže, abyste zjistily, o čem si mezi sebou povídají? Myslíte si, že všechny jejich rozhovory se točí kolem politiky a sexu? A jak to vypadá, když se sejdete se svými kamarádkami u kafe, řeší se jen vztahy a vaření? Vaši muži by možná byli překvapeni, nad jakými tématy dokážeme hodiny a hodiny diskutovat. Kolem výřečnosti žen koluje ve společnosti mnoho pohádek ve smyslu „co neví, nepoví“ a muži prý zase hovoří vulgárně a vše se nakonec stočí k sexuálním tématům. Opravdu to tak ve skutečnosti vypadá?

Když jdou muži na pivo, fotbal nebo poker, jdou opravdu na pivo, fotbal nebo poker. Nám ženám by bylo pravděpodobně jedno, kdybychom se scházely ve sklepě nebo u popelnic za domem, hlavně abychom to všechno zvládly probrat! Zatímco náš přítel klidně stráví celý večer sám v hospodě nad pivem, my si tento druh zábavy dokážeme jen těžko představit. My jsme zkrátka stavěny na družný společenský život. Naše protějšky pochopitelně také, ale viděly jste někdy skupinu mužů sledujících v hospodě fotbalové utkání, kteří by u toho probírali novoroční projev prezidenta republiky?

Ženy mají klábosení v krvi

„Drbací“ rituály u žen začínají už o velkých přestávkách na základní škole, kdy se spolužačky místo svačiny sesypou kolem nejoblíbenější z nich a živě debatují o tom, co si to ta Stáňa zase vzala dneska na sebe. A od té doby se to s námi táhne. Máme asi předurčeno po celý život chodit s holkami na kafe, což znamená jít jednoduše „podrbat“.

„Hovory S“

Jak je to tedy s tématy, kterými se muži a ženy zabývají, když se schází s přáteli stejného pohlaví? Jsou věci, které se svým partnerem prostě probrat nemůžete, obzvláště pokud se jedná o něj. Vztahy a sex jsou tématem číslo jedna, ač si to možná nepřiznáme. Těžko říct na jakém základě se začala kdysi dávno šířit fáma, že muži si o sexu povídají více než ženy.

Některé ženské rozhovory by se daly považovat přímo za pornografické, na což u mužů nenarazíte, i kdybyste poslouchaly za dveřmi. Zatímco vy své kamarádce vyprávíte váš první sexuální zážitek do nejmenších detailů, muži to mají odbyté za minutku. Máme na mysli hovory o sexu, ne samotný akt. Pokud ovšem na toto téma vůbec přijde řeč.

Muži rádi probírají sport, auta nebo práci. Neznamená to ale, že si muži nepotřebují popovídat o svých starostech, jejich konverzace pouze vypadá trochu jinak. Muži mají potřebu rozebírat s jinými lidmi jen opravdu závažný problém, zatímco u žen se dostane na přetřes i problém s připálením večeře. Muži si sdělují  jen nejdůležitější fakta a informace, málokdy zapojují emoce. U potíží nestráví tolik času jako ženy.

Bez kamarádek ani ránu

Proto potřebujeme někoho, kdo bude mít pochopení pro naše menší i větší starosti a komu si můžeme postěžovat, což nacházíme právě u svých kamarádek. A přiznejme si, že i vás občas zajímá, jaké oblečení měla v posledním filmu oblíbená herečka nebo v jakém šíleném účesu přišla nenáviděná kolegyně v práci. S tím bychom u našich mužů pravděpodobně nepochodily.

Už se tedy nemusíte stresovat, že se bude veřejně propírat váš sexuální život s manželovými kamarády, naopak by se možná měl začít bát on. Některé věci by ale možná měly zůstat vaším partnerským tajemstvím, aby neztratily na výlučnosti.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Muži mezi sebou mluví o sexu a ženy o nakupování? Známe pravdu