Menu
WomanOnly
Kam a na co zajít do kina

Na co do kina s dětmi v říjnu: Animák Zataženo, občas trakaře 2

Veronika Jílková

Veronika Jílková

3. 10. 2013

Už máte dost toho víkendového škaredého počasí, zimy a nepředvídatelného deště? Zkuste to změnit v kině, kde nebude z nebe pršet voda, ale jídlo! Vezměte s sebou děti a vyrazte na animovanou komedii Zataženo, občas trakaře 2.

První díl, který měl v českých kinech premiéru v říjnu roku 2009, celosvětově utržil 240 miliónů, a protože jsou děti v kině velkým cílem, studio Sony Pictures Animation přišlo hned nato s nápadem natočit sequel, který nese prostý název Zataženo, občas trakaře 2.

Děj dobrodružného animovaného filmu se odehrává následně po tom, kdy měla jídelní bouře v prvním díle za následek devastaci celého města. To je nyní přeplněno nespočtem zbytků jídla, a proto jsou hlavní hrdina Flint a jeho přátelé nuceni opustit své domovy. Město je ale tak zamořeno, že je Flint požádán o pomoc, aby město navrátil do původní podoby. Tuto záchranu mu a jeho kamarádce Sam ovšem překazí zmutované jídlo, které představuje nejrůznější druhy zvířat a které se rozhodlo z Flintova stroje dál samo vytvářet a šířit po městě.

Pro tvůrce Krise Pearna je tento animák naprosto prvním filmem, který režíruje, ale již u prvního dílu pomáhal s tvorbou příběhu. Druhý režisér Cody Cameron je v animovaných filmech známý spíše jako dabér (namluvil třeba Pinocchia ve všech dílech Shreka), zrežíroval zatím jen Loveckou sezónu 3.

Těšit se ve filmu můžeme na všelijaké typy jídla, jako je jahoda Barry, orangutan Barb, kříženci mezi banány a pštrosy nebo opice podobající se krevetám. Vypadá to tedy na další vtipnou podívanou, která bude plná nejrůznějších vynálezů, nad kterými se vám budou sbíhat sliny. Připravte si peněženku, pro vaše děti to návštěvou kina jistě nekončí.

Zataženo, občas trakaře 2 (Cloudy with a Chance of Meatballs 2), Animovaný / Komedie / Rodinný, USA, 2013, 96 min, Režie: Cody Cameron, Kris Pearn, Hrají: Anna Faris, Neil Patrick Harris, Terry Crews, Andy Samberg, James Caan

Premiéra v ČR: 3. října

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Na co do kina s dětmi v říjnu: Animák Zataženo, občas trakaře 2