Menu
WomanOnly
Kam a na co zajít do kina

Na co o Vánocích do kina: Diváky láká Sněhová královna, Bilbo i Faraon

Veronika Jílková

Veronika Jílková

23. 12. 2014

Chcete si na chvilku odpočinout od všech vánočních shonů nebo prožít Vánoce jinak? Pak vyrazte do kina, kde si i o letošních Vánocích přijdou na chuť fanoušci různých žánrů. Kinosály nabídnou animovanou Sněhovou královnu, oživlého Faraona v muzeu nebo dobrodružství Bilbo Pytlíka.

FOTO: Hobit: Smakova draci poust

Poslední výprava Bilba Pytlíka Zdroj: Warner Bros. CZ

Sněhová královna

Jako každý rok nesmí o Vánocích chybět v kině něco tematického, a tak se s malými ratolestmi můžeme vydat na sněhovou cestu plnou dobrodružství.

Nový animovaný příběh je podobně jako Ledové království natočen na motivy pohádky Hanse Christiana Andersena. Nejedná se ovšem teprve o druhé filmové zpracování tohoto kouzelného příběhu. Pohádka byla zfilmována již v roce 1957 pod sovětskou režií. V Československu dostala podobu o třicet let později a další čtyři zpracování na sebe také nenechaly dlouho čekat.

Příběh vypráví o Sněhové královně, která na svoji zemi uvalí kletbu. Vše, až do posledního kamínku na zemi, ovládne nekonečná zima. Nejen příroda je zasažena. Kletba zmrazí také lidská srdce, a tak zmizí ze země veškerá radost a láska. Na scénu přichází mladé děvčátko Gerda. Se svoji fretkou Lutou se vydává na cestu do paláce, kde byl uvězněn její bratr Kay. Po cestě se seznamuje se skřítkem Ormem a spojí síly, aby zachránili jak bratříčka, tak celou zemi z věčného mrazu. Buda láska a odhodlání stačit na rozmrazení celé země?

FOTO: Sněhová královna

Zdroj: Mirius FD

Hobit: Bitva pěti armád

Nejočekávanější film roku konečně přichází do kin. Třetí díl Hobita, prequelu Pána prstenů, nás zavede zpět na dobrodružnou cestu v čele s Bilbo Pytlíkem.

Díky natáčení Hobita na Novém Zélandu zde vrostl příliv turistů z celého světa a díky nim byly příjmy z turistiky pro tuto zemi kolem 400 milionů amerických dolarů za rok.  Třetí dobrodružství mělo být původně rozděleno klasicky na dvě části, jako tomu poslední roky u vícedílných filmů bývá, avšak režisér Peter Jackson nakonec rozhodnutí přehodnotil.

Děj filmu se odehrává přibližně šedesát let před příběhem prvního Pána prstenů a zavede nás zpět do Jezerního města, kde rozzuřený drak Šmak útočí na všechny obyvatele i jejich domy. To ovšem není jediný problém, se kterým se Bilbo a jeho přátelé musí vypořádat. Sauron spřádá plány a vysílá armádu skřetů, aby zaútočili na Osamělou horu. Otázkou zůstává, zda se skupiny elfů, lidí a trpaslíků dokážou sjednotit nebo se povraždí navzájem. Epická bitva ukončuje Bilbovo dobrodružství a všech ostatních, jejichž životy visí na vlásku.

FOTO: Hobit: Bitva pěti armád

Zdroj: Warner Bros. CZ

Noc v muzeu: Tajemství hrobky

Ideální snímek pro celou Vaši rodinu. Pobaví se jak malí, tak velcí. V hlavní roli s Benem Stillerem to ani jinak nejde. Sekundovat mu opět bude Owen Wilson.

Třetí pokračování filmu Noc v muzeu navazuje na předchozí dva díly. Herec Robin Williams tu opět ztvárňuje oživlého Theodora Roosevelta. Bohužel je to ale také jeho poslední film před nečekanou smrtí. Nově se v komedii objeví komička Rebel Wilson. Film zaručuje pro malé diváky skvělou zábavu i akční podívanou.

Hlavní hrdina Larry nás opět zavede do své práce v muzeu, kde dělá nočního hlídače. Letos v zimě s ním zažijeme další speciální dobrodružství a potkáme nejvýznamnější osobnosti historie. Larry se spolu s nimi snaží odhalit pravdu největšího objevu za poslední tři tisíce let. V čele se samotným Faraonem se vydává do Londýna, aby zachránil kouzlo, díky kterému ožívá zlatá deska v muzeu, a s ní i všechny místní obyvatelé. Jak toto dobrodružství dopadne?

FOTO: Noc v muzeu: Tajemství hrobky

Zdroj: CinemArt

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Na co o Vánocích do kina: Diváky láká Sněhová královna, Bilbo i Faraon