Menu
WomanOnly
Kam a na co zajít do kina

Na co s dětmi do kina v květnu: Pírkovo dobrodružství láká k výletu

Začíná se oteplovat, a tak je nejvyšší čas zažívat pořádná dobrodružství. Jedno takové můžete prožít i se svými dětmi, pokud je v květnu vezmete na nový animovaný film, který právě dobrodružstvím bude nabitý. V druhé polovině května totiž do kin přilétá Pírkovo dobrodružství.

FOTO: Pírkovo dobrodružství

Nové dobrodružství odstartuje Pírko se svou výpravou do Afriky. Zdroj: BlueSky Film

Roztáhnout v životě pořádně křídla se nedaří ptačímu sirotkovi Pírkovi, který v ničem nevyniká – ani v síle, kráse či hrdinským činech. Pírko sice ve svém hnízdě žije sám, ale do středu pozornosti se dostává ve chvíli, kdy lže svým přátelům o tom, že zná novou cestu do Afriky. Jelikož mu jeho opeření druhové věří, hejno se vydává na dalekou dobrodružnou cestu.

Nikdo ovšem neví, že Pírko nikdy neopustil své hnízdo a vůbec netuší, kam vlastně letí. Přelétají místa jako Anglii a Paříž a všude zažívají taková dobrodružství, o kterých by se jiným ptákům jen mohlo zdát. Dostávají se do spárů s letadlem, do bouře na nákladní lodi i do rozporů mezi sebou. Ale jedno je jisté – díky lásce a humoru je nakonec důležitější cesta než její cíl.

Nový animovaný snímek Pírkovo dobrodružství vznikl ve studiu BlueSky stejně jako filmy Rio, Roboti nebo série Doby ledové. Originální hlasy postavám propůjčili herci jako Dakota Fanning, Seth Green, Danny Glover nebo Pierre Richard. V českém znění pak uslyšíme Petru Tišnovskou, Anežku Pohorskou nebo Bohdana Tůmu.

Jak život vidí hrdinové z jejich ptačí perspektivy se můžete dozvědět v kinech od 14. května.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Na co s dětmi do kina v květnu: Pírkovo dobrodružství láká k výletu