Menu
WomanOnly
Kam a na co zajít do kina

Na co s dětmi do kina v prosinci: Sobí animovaná pohádka Niko 2

Veronika Jílková

Veronika Jílková

28. 11. 2013

Čas Vánoc v kině? Proč ne, když si vyberete tematický film, jako je Niko 2. Animovaný snímek ze zasněženého prostředí o sobíkovi přináší pravou zimní atmosféru, až vás z něj možná zamrazí.

Pokračování animovaného filmu Niko, jenž měl v českých kinech premiéru v prosinci roku 2008, nás vrací zpátky za sobíkem jménem Niko, který se bude muset poprat s dalším problémem. Tentokrát je tou strastí jeho mladší nevlastní bratr, kterého unesli zlí orli. Jeho cestu samozřejmě lemují překážky, které bude na své záchranné misi nucen zdolat.

K tomu má ale několik pomocníků, které potkává během své pouti a ze kterých se postupně stanou jeho přátelé. Bez nich by to nebyla taková legrace a jsou to navíc právě oni, kdo mu v nejedné nesnázi pomůže. Otázkou zůstává, zda jejich plán na záchranu bude úspěšný.

Do režisérského křesla se opět vrací Kari Juusonen. Snímek vstoupí do kin 12. prosince, což je ideální chvíle navnadit se na advent a nalákat děti na příchod Ježíška.

Trailer nám ukazuje taky jednu zásadní roztržku mezi bratry, Niko totiž žárlí, chce své rodiče jen pro sebe a přeje si, aby bratr zmizel. To se mu bohužel vyplní, ale protože pochopí, že Jonni do rodiny patří také, svědomí mu nedá a svého bratra musí zkrátka zachránit. Snímek doplní kouzelně animované okolí, skvělá hudba a pro některé fanoušky také 3D rozlišení.

Niko 2 (Niko 2 – Little Brother, Big Trouble), Animovaný / Dobrodružný / Komedie, Finsko, 2012, 75 min, Režie: Kari Juusonen, Jorgen Lerdam, Hrají: Juha Veijonen, Elina Knihtilä, Kari Ketonen

Premiéra v ČR: 12. prosince

Ohodnoťte tento článek:
0

Úplňky

Právě čtete

Na co s dětmi do kina v prosinci: Sobí animovaná pohádka Niko 2