Menu
WomanOnly
Domácnost

Na kvalitě ručníků záleží. Sledujte gramáž a vybírejte mezi materiály

Ručník či osuška se může zdát jako docela obyčejná věc, s jejímž výběrem si netřeba příliš lámat hlavu. Pokud jste však již měli tu čest setkat se s kvalitou, jistě už na jakost v tomto ohledu nedáte dopustit. Jak vybrat správný ručník či osušku a na co si při nakupování dát pozor?

Jak vybrat ručník

Zdroj: Shutterstock.com

Možná jste si doteď mysleli, že klíčovými parametry při výběru ručníku či osušky jsou jejich barva a velikost. Dostatečná plocha na osušení a sladěnost s koupelnou je jistě žádoucí, ovšem na co si zejména dát pozor?

Jak poznat kvalitu? Podle gramáže!

Na začátek si pro jistotu připomeňme, jaký je vlastně rozdíl mezi osuškou a ručníkem. Odlišnost tkví zejména v rozměrech – zatímco osuška je velká a slouží k osušení celého těla, ručník je chápán jako menší, sloužící například k osušení rukou či obličeje. Odrazový můstek pro rozeznání kvality je však stejný.

Kvalitní ručník a osuška by měly mít především solidní gramáž. Ta se pohybuje v rozmezí zhruba 450 – 550 gramů na metr čtvereční. Pokud najdete v informacích o výrobku či na štítku značně nižší číslo, můžete si být jisti, že brzy se váš úlovek začne nápadně podobat hadru. A pokud gramáž nenajdete (výrobce ji uvádět nemusí), je silná pravděpodobnost, že není nikterak slavná.

Jaký zvolit materiál? Zkuste bambus

Další důležitou charakteristikou ručníků a osušek je, z čeho vlastně byly vyrobeny. Mnoho z nás má jakožto nejlepší materiál zafixovanou bavlnu, ovšem v tomto případě to tak nemusí být. Bavlněné ručníky jsou sice příjemné, ovšem zejména v malých, vlhkých a špatně větraných místnostech mají tendenci hůře schnout. To přispívá k tomu, že se na jejich povrchu snáze mohou množit bakterie a plísně.

Problému s nasáváním pachů se dá předejít s ručníky a osuškami, které bavlnu kombinující s bambusovým vláknem. Tento moderní materiál se pyšní nejen vysokou savostí (4krát vyšší než bavlna), ale také antibakteriálními, antiseptickými a protiplísňovými vlastnostmi. Ručníky a osušky s příměsí bambusového vlákna jsou tak ideální volbou pro alergiky a osoby s citlivou pokožkou.

Náš tip

Kvalitní ručníky a osušky, které mají vysoký podíl bambusového vlákna (70 % bambus, 30 % bavlna), najdete například na e-shopu RodinneBaleni.cz. Bambusové osušky a ručníky z tohoto e-shopu zároveň splňují i požadavky na optimální gramáž (500 gramů na metr čtvereční). Příjemný je také široký výběr barev a decentní vzory.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Na kvalitě ručníků záleží. Sledujte gramáž a vybírejte mezi materiály