Menu
WomanOnly
Apetit

Na trh vstupuje hráškové mléko. Budete mít odvahu ho ochutnat?

Podle předpokladů je hráškové mléko lepší, než mandlové, sojové a kravské. V čem je tento nový nápoj specifický, vám prozradí následující srovnání.

Pár roků zpět

Před pár lety jste mohli slyšet o mandlovém mléku. To je nyní nově mezi pulty s kravským mlékem a ocení ho především ti, kteří nemohou konzumovat laktózu. Navíc se stává populárnějším před sojovým.

Jak je to nyní?

Aktuálně je na trhu další druh mléka, které je o poznání zdravější, než ta předchozí. Možná vám to bude připadat divně, ale je vyrobené z hrášků.

Mléko značky Ripple vyrobené z hrachu není tak hrozné, jak se může na první pohled zdát. V porovnání s kravským má sice stejné množství proteinů, ale dokonce méně kalorií a cukru. Naopak je obohaceno o více vápníku a zdravou dávku omega 3 mastných kyselin. Také zpomaluje trávení, takže se budete cítít déle nasyceni. Tohle všechno dokazují nutriční informace publikované webovou stránkou Ripple Food´s.

Hráškové x mandlové

V porovnání s mandlovým mlékem má to hráškové osmkrát více uspokojujících proteinů. Rozdíl je však v kaloriích, má jich totiž asi o 35 více, než neslazení mandlové mléko.

Jak si vede oproti kravskému mléku?

V rostlinné bázi má hráškové mléko více proteinů, méně cukru a více vápníku. Navíc existuje stále mnoho možností, jaké ingredience může mít navíc oproti kravskému mléku. Mezi ně patří například hrachový protein, slunečnicový a řasový olej a mnoho dalších vitamínů a minerálů. Dále sem patří třeba guarová a gelanová guma.

Jestliže vás to zaujalo a chcete obětovat cereálie, sušenky, kávu a stát se jedním z prvních konzumentů hráškové mléka, mátě štěstí. Právě začíná prodej tohoto produktu na Whole Foods a Taget.

A nemějte obavy, mléko prý nechutná jako hrách a není ani zelené. V tom případě vás teď už od něho nemůže nic odradit!

Ohodnoťte tento článek:
4
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Na trh vstupuje hráškové mléko. Budete mít odvahu ho ochutnat?