Menu
WomanOnly
Rodina

Na zdravé stravě záleží. Soutěžte o probiotický doplněk stravy APO-Laktík for Kids

Komerční sdělení

Komerční sdělení

17. 10. 2017

Malým nezbedům se během jejich vývoje musí přizpůsobit řada věcí. Podstatnou roli hraje strava, díky které můžete podpořit správné trávení a celkový zdravý růst vašeho dítěte.

Každý člověk si od dětství osvojuje stravovací návyky a základy zdravé výživy, které mu při troše vůle mohou vydržet po celý život. Jestliže tedy své potomky naučíte jíst kvalitní, čerstvou a vyváženou stravu, přispějete k tomu, aby se jejich tělo správně vyvíjelo. V budoucnu se pak budou moci vyhnout obezitě nebo dalším zdravotním potížím.

Obecně dětem nejvíce prospějí pokrmy připravené ze základních surovin, u kterých budete mít kontrolu nad množstvím jednotlivých látek. Podstatnou část dětského jídelníčku by proto měla tvořit zelenina a ovoce. Následují bílkoviny získávané hlavně z ryb, luštěnin, masa či mléčných výrobků, které jsou podstatné také pro správný vývoj kostí. Od třetího roku dítěte můžete začít zařazovat celozrnné výrobky a další potraviny s obsahem vlákniny. Důležitý je bezpochyby rovněž dostatečný přísun tekutin v podobě vody a neslazených čajů.

Právě s cukrem – zejména tím bílým neboli rafinovaným – by se mělo u dětí šetřit. Jako takový poskytuje tělu pouze energii a jednoduché sacharidy. Obojího je ale v pestré a vyvážené stravě dostatek. Stejně tak se při přípravě dětských pokrmů vyvarujte přílišného solení.  O něco složitější je to s tuky, u nichž musíme rozlišovat mezi zdravými, které pomáhají udržovat normální hladinu cholesterolu, a nezdravými, které naopak hladinu cholesterolu zvyšují a mají tak negativní vliv na srdeční a cévní systém. Nezdravé tuky se objevují v másle, tučných sýrech a jiných mléčných výrobcích s vysokým obsahem tuku a dále také ve sladkém pečivu a různých sladkostech (koblihy, dorty aj.). Zdravou variantu tuků najdete zejména v tučných mořských rybách nebo slunečnicových semínkách.

Neobávejte se ani bakterií ve stravě – ty příznivé, známé jako probiotika, přispívají k dobrému zažívání. „Probiotické bakterie se zpravidla usazují na střevních stěnách a působí proti množení škodlivých bakterií. Takto vyvážená střevní mikroflóra má pak význam pro správné zažívání a také imunitní systém dítěte, když brání rozvoji alergií a autoimunitních onemocnění,“ upozorňuje imunoložka RNDr. Dana Nováková z FN Motol. Probiotika se nachází například v jogurtech nebo kefíru. Pokud nad nimi vaše děti ohrnují nos, můžete jim dopřát kvalitní doplněk stravy.

Optimální variantou jsou pastilky APO-Laktík for Kids obsahující čtyři probiotické kmeny a čtyři miliardy bakterií. Kromě toho je obohacený o vitamin C pro normální funkci imunitního systému. Děti ve věku 3 až 5 let užívají jednu pastilku denně, děti od 6 let mohou užívat i dvě pastilky za den.

Soutěžní otázka: Jaký je poměr počtu bakterií v zažívacím traktu člověka vůči počtu buněk lidského těla?

a) bakterií v zažívacím traktu je desetkrát více

b) bakterií v zažívacím traktu a buněk lidského těla je přibližně stejný počet

c) bakterií v zažívacím traktu je desetkrát méně

Více na www.pripravky-apotex.cz.

Jak se zapojit do soutěže

Správné odpovědi posílejte do 24. října do 12:00 hodin na e-mailovou adresu soutez@topzine.cz. Do předmětu e-mailu pište APO-Laktík. Vyhrává 5., 15., 35., 50. a 75. správná odpověď. Účastí v soutěži souhlasíte se zasíláním novinek z našeho magazínu na váš e-mail. Výherci budou kontaktováni e-mailem.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Na zdravé stravě záleží. Soutěžte o probiotický doplněk stravy APO-Laktík for Kids