Menu
WomanOnly
Zdraví a výživa

Nadýmání zabraňuje rozvoji vážných nemocí a je prospěšné i pro druhé

Vědci objevili, že pravidelné větry působí jako prevence proti některým chorobám. Se zprávou přišel britský server The Mirror.

Médium tlumočí výsledky výzkumníků z exeterské univerzity. Vědci zjistili, že pravidelné větry fungují jako prevence rakoviny a dalších civilizačních chorob. Potlačování větrů je tak podle vědců nepříliš zdraví prospěšné.

V lidských střevech je určitý obsah sirovodíku a v případě jeho nahromadění může být pro lidské tělo toxický. Proto je dobré pravidelné vypouštění větrů a postupně tak zbavovat své tělo sirovodíku.

Větry pomáhají i lidem v okolí

Co zní ale neuvěřitelně, je, že člověk vedle vás, zasažený vašim větrem, dostane malou dávku sirovodíku: ten je sice ve větší míře jedovatý, ale v malých dávkách, což obsahově přesně sedí na jednu dávku větru, je sirovodík podle magazínu The Mirror zdraví prospěšný.

S nadsázkou se dá tak říci, že pokud obtěžujete své okolí větry, místo nadávek byste spíše měli sklízet děkování.

Výzkumníci na základě výsledků již začali zkoumat, jak by šel objev využít pro výrobu léků obsahující sirovodík z lidských větrů. „Sloučeninu jsme pracovně nazvali AP39 a nyní zjišťujeme, jak by ji bylo možné dostat do léčiv a předejít tak nemocem,“ uzavírá výzkumník Matt Whiteman.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Nadýmání zabraňuje rozvoji vážných nemocí a je prospěšné i pro druhé