Menu
WomanOnly
Péče o nehty

Návod, jak si udělat umělé nehty doma. Zvládne to každá!

Každá žena chce vypadat na nejrůznějších slavnostech či schůzkách, naprosto neodolatelně. V takovýchto situacích je vysoká pravděpodobnost, že potkáte někoho nového a budete mu podávat ruku. Proto je velmi důležité aby vás vaše ruce, respektive nehty, reprezentovaly. Pokud nemáte od přírody pěkné nehty, nebo si je okusujete, zkuste si doma udělat nehty umělé podle našeho návodu!

Nemáte silnou vůli a nehty si nedokážete přestat okusovat, nebo vám jednoduše příroda nenadělila dokonalé dlouhé nehty? Pak jsou pro vás ideálním řešením umělé nehty. Pokud však nemáte peníze na to, vyhazovat je za předražené gelové nehty ze studia, zkuste si vykouzlit umělé nehty v pohodlí domova. Není to nic složitého a náš návod vám s tím pomůže!

Ošetření nehtů

Začněte tím, že své nehty upravíte a ošetříte. Nejprve zatlačte kůžičku nehtu pomerančovým dřívkem. Nikdy ji nestříhejte, aby jste si do nehtového lůžka nezanesla infekci! Poté okolí nehtů potřete pečujícím olejíčkem, aby jste měla perfektní základ pro umělé nehty.

Jak začít?

Zajděte do drogerie a kupte si sadu umělých nehtů, které se prodávají v nejrůznějších baleních a variacích. Všechny jsou však na stejném principu. V sadě je mnoho nehtů, které jsou vyrobeny z klasického plastu a jsou tudíž velmi pevné a odolné. Dále si pořiďte kvalitní lepidlo na nehty, které nebývá součástí balení.

Hra jako s puclíky

Doma balení otevřete a zjistíte, že nehty vlastně nejsou nijak seřazeny ani přesně určeny pro nějaký z prstů. Proto musíte postupně vyzkoušet, který umělý nehet sedí právě pro váš určitý prst. Většina z nehtů bývá ze zadní strany očíslovaná, takže pro příště už budete mít přehled, který nehet sedí na jaký prst. Nakonec umělé nehty zapilujte na konci u kůžičky, tak aby přesně seděly.

Pečlivost je klíčem k úspěchu

Následuje trochu pracné, ale zároveň ne příliš dlouhé lepení nehtů. Na nehet vždy kápněte malé množství lepidla a hned přilepte odpovídající nehet. Nejprve přilepte část u nehtového lůžka a postupně pokládejte zbytek nehtu, tak zamezíte vzniku bublinek. Zkontrolujte, že je nehet rovně a poté ho silně přitlačte po celé ploše nehtového lůžka. Takto pokračujte u všech nehtů.

Manikůra skoro jako u běžných nehtů

Umělé nehty většinou bývají až nepochopitelně dlouhé drápy, a tak je potřeba je zkrátit. Můžete je stříhat, či pilovat pilníkem do požadované délky. Používejte zásadně hrubší pilníky, protože jemnější by měli problém umělou hmotu upilovat. Nakonec můžete nehty nalakovat kterýmkoli běžným lakem na nehty, aby jste docílila kýženého přirozeného výsledku.

Ohodnoťte tento článek:
4,4
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Návod, jak si udělat umělé nehty doma. Zvládne to každá!