Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

Návod na masáž zad a hlavy. Oslňte partnera!

Veronika Tichá

Veronika Tichá

4. 2. 2015

Chcete partnera něčím potěšit a dochází vám nápady? Večeře postrádá originalitu, a když ho pošlete do hospody, nebudete z toho mít stejný zážitek. Udělejte mu masáž zad a hlavy podle našeho návodu, partner bude vrnět blahem a možná se z toho vyvrbí i další příjemné aktivity. Jen pozor, může to být návykové!

 Zajistěte příjemné prostředí

Prvním krokem je příprava vhodného prostředí, nejlépe s klidnou relaxační hudbou a zapálenými svíčkami. Měly byste vypnout mobily  a ujistit se, že na vás nebude zvonit komunikativní sousedka nebo pošťák. V pokoji zajistěte dostatečné teplo, aby se nahý partner netřásl zimou. Měl by ležet na tvrdší posteli nebo podložce, obličej mu můžete podložit polštářem. Ideální by samozřejmě bylo masérské lehátko. Části těla, která nebudete zrovna masírovat, přikryjte ručníkem nebo dekou.

 Masáž může začít

Až budete oba připraveni, klekněte si buď ze strany vedle partnera nebo obkročmo přes něj. Mělo by vám to být co nejvíce pohodlné, vzhledem k tomu, že budete masírovat několik desítek minut. Položte ruce na ručník zakrývající partnerova záda a pomalu sjíždějte nahoru a dolů, aby se záda zahřála. Shora dolů můžete ruce rozvibrovat a přidat na síle.

Sundejte ručník ze zad a nalijte si do ruky olej, který zahřejte v dlaních. Naneste ho krouživými pohyby rovnoměrně na záda. Položte jednu ruku na hřbet druhé a dělejte krouživé pohyby v oblasti ramen nejdříve na jedné, pak na druhé straně. Pak dlaně zase oddělte a masírujte ramena a oblast podél páteře konečky prstů. Ztuhlé svalstvo byste měla jednoduše poznat dotykem – bude zatuhlé a těžko promasírovatelné.

Začněte projíždět oběma rukama podél páteře, té se přitom ale nedotýkejte. Nikdy nevyvíjejte velký tlak, když jedete směrem vzhůru. Pak můžete trochu zrychlit a prsty rozjíždět i do stran na žebra. Pokud je třeba, přidejte olej, který ale opět zahřejte v dlaních.

Pokračujte s masáží v oblasti beder, můžete ruce spojit do pěstí a krouživými pohyby masírovat dolní část těla. Nakonec rychle třete dlaněmi o sebe a až budou teplé, přiložte je na bedra a nechte je položené, dokud nevychladnou. Tento postup opakujte několikrát.

Zdroj: Shutterstock.com

Zdroj: Shutterstock.com

 Masáží hlavy si ho získáte

Až budete hotovi se zády, přejděte na masáž hlavy. Ideální bude, když si partner sedne na zem zády k posteli, vy si sednete na postel a zezadu ho obejmete nohama. Tato masáž skvěle funguje proti stresu. Masírujte nejdříve krk, stačí palci mírným tlakem krouživými pohyby zajíždět podél ramen a páteře. Pokaždé zajeďte hlouběji do hlavy, až budete masírovat celou pokožku hlavy všemi prsty. Stačí, když budete jednoduše kroužit podél celé hlavy tak, aby to nevypadalo jako drbání a nebylo mu to nepříjemné. Zajeďte ke spánkům a k uším a jemně je krouživými pohyby promasírujte. Masáž zakončete tak, že několikrát projedete jeho vlasy svými prsty od čela až ke krku.

Pokud mu budete masáž dopřávat pravidelně, buďte si jistá, že už nebude chtít jinou! Doporučujeme čas od času vyměnit si role, ať si také užijete jeho doteků.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Návod na masáž zad a hlavy. Oslňte partnera!