Menu
WomanOnly
Domácnost

Návod na výrobu přírodní aviváže. Voní tak, jak si jí namícháte

Adéla Lišková

Adéla Lišková

24. 10. 2015

Neutrácejte za nudné a drahé aviváže z drogérií. Vyrobte si svůj jedinečný originál, který je navíc šetrný k životnímu prostředí.

Průmyslově vyráběné aviváže z obchodů jsou plné chemikálií a často podle toho také voní. Pokud byste své oblečení zjemnili raději něčím přírodním, pak vyzkoušejte náš ekologický návod na domácí výrobu aviváže.

Tuto přírodní aviváž vyrobíte snadno sami doma a navíc vás přijde jen na pár korun. A jakou bude mít vůni? Záleží jen na vás, co do ní přidáte.

Ocet a vonný olej

Vybrat si můžete hned ze dvou způsobů výroby. Základ vždy tvoří bílý ocet a voda. V první variantě se o vůni postará esenciální olej. Jeho výběr záleží na tom, jak chcete, aby vaše prádlo vonělo. Smíchejte ocet a vodu v poměru 1 : 1, přidejte deset kapek oleje a je hotovo.

Ocet a vlasový kondicionér

Druhou variantou je aviváž vyrobená pomocí vašeho oblíbeného vlasového kondicionéru. Tentokrát v nádobě smíchejte ocet, vodu a kondicionér v poměru 6 : 3 : 2. Nádobou zbytečně příliš nehýbejte, aviváž by mohla začít pěnit.

Jak aviváž používat?

Do praní přidávejte takové množství, jaké jste zvyklí. My doporučujeme zhruba 20 mililitrů. Také není na škodu aviváž před použitím trochu protřepat.

Ohodnoťte tento článek:
2
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Návod na výrobu přírodní aviváže. Voní tak, jak si jí namícháte