Menu
WomanOnly
Krása

Nebezpečné deodoranty. Kupovat jen ty bez hliníku nemusí stačit

Statistiky jsou neúprosné: ženy mají 33% pravděpodobnost, že onemocní rakovinou, muži mají dokonce 50% pravděpodobnost. A čísla ještě porostou směrem nahoru.

V době, kdy vědci přes velké úsilí stále nejsou schopni vyvinout zaručený lék na prevenci, je na čase pátrat po příčinách a následně se ptát, jestli se sami nemůžeme této zákeřné nemoci vyhnout prevencí.

Rakovina bývá způsobena fyzikálními karcinogeny, chemickými karcinogeny a biologickými karcinogeny. A ty se nacházejí ve všem, co současní lidé užívají, potravinami počínaje a léčivy a hygienickými přípravkami konče.

Nebezpečné deodoranty

Příkladem jsou třeba deodoranty: výzkumníci zjistili, že rakovinou postižené ženy, které tento přípravek pravidelně používali, měli v kožních tkáních podpaží a prsou vysokou hladinu hliníku. Což je alarmující, jelikož hliník v oblasti prsou je přímo živnou půdou pro budoucí rakovinu prsu.

Hliník je obecně pro lidské tělo velmi nebezpečný, přitom jsme jím dnes obklopeni prakticky všude: v letadlech, v autech, hliník je i v potravinách, vodě a léčivech, jsou z něho vyráběny nápojové plechovky. Přitom do průmyslové revoluce v 19. století s ním naši předci vůbec nepřicházeli do styku. Působení hliníku na náš organismus je tak další daní civilizačního pokroku.

Další studie, zveřejněná v roce 2013 v časopise Journal of Inorganic Biochemistry prokázala, že nemocné ženy měly hliník a karbonylové sloučeniny v krvi, bradavkách i mateřském mléce. Přitom přirozeně se hliník v těchto orgánech a lidských tekutinách nevyskytuje.

Deodoranty, obsahující hliníkové soli, by měly být ve skutečnosti označené jako toxické: výrobci se k tomu ale příliš nemají, jelikož žádný z nich nechce přiznat, že vyrábí pro člověka jedovatý přípravek.

Naštěstí ale v některých státech byl prodej deodorantů obsahující hliník již zakázán. Ostatně, to je další důkaz o škodlivosti hliníkových deodorantů na naše zdraví: vlády některých států by přece nezakazovaly prodeje výrobků, jež jsou nezávadné.

Představu o závadnosti hliníku si konec konců můžete udělat sami na základě níže přiloženého videa Dr. Christophera Exleyho, profesora chemie na bioanorganické keelské univerzitě a čestného profesora na UHI Millennium Institute, předního světového odborníka na toxicitu hliníku:

V deodorantech není jen hliník

Ale deodoranty obsahují další škodlivé karcinogenní látky: nedávno alternativní média na celém světě způsobila poprask, když časopis Chemical Research in Toxicology přišel se zprávou, že deodoranty obsahují triclosan: látku, jež podporuje bujení rakovinových buněk. Ta se do těla dostává přes kůži a zasahuje do funkce hormonů, odborně nazývána endokrinní disrupce.

Špatné navíc je, že studie již z roku 2008, zveřejněná v časopise Environmental Health Perspectives prokázala, že 75% ze dva a půl tisíce zkoumaných lidí starších šesti let má v moči triclosan.

Vedle deodorantů byl triclosan objeven například v zubní pastě Colgate Total: výrobce navíc věděl velmi dlouhou dobu o karcinogenních vlastnostech pasty a tuto skutečnost tutlal.

Hliníková detoxikace

Přestože to vypadá, že hliník kolem nás je všude a nedá se mu vyhnout, existují způsoby, jak se od něj detoxikovat.

Pocení

Pocení má mnoho důležitých zdravotních výhod. Jednou z nich je, že pocení je nejlepším způsobem, jak vyhnat toxiny z těla. To zase podporuje správnou funkci imunitního systému a napomáhá prevenci nemocí, které by mohly souviset z toxického zatížení.

Pití minerální vody

Na detoxikaci hliníku hodně pomáhají minerálky s obsahem oxidu křemičitého. Takových minerálek ale je obecně málo. V Čechách je oxid křemičitý k nalezení třeba v Bílinské kyselce.

Alternativní deodoranty

Jedním ze způsobů detoxikace je používání alternativních deodorantů, které neobsahují hliník, triclosan a další zdraví nebezpečné chemické látky.

Preventivní nákupy

Hodně také může pomoci nákup výrobků, jež neobsahují hliník. O deodorantech již byla řeč, dále je dobré se vyhýbat potravinám s obsahem hliníku a nepít nápoje v plechovkách.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Nebezpečné deodoranty. Kupovat jen ty bez hliníku nemusí stačit