Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

Nechte se dojmout. Známe 10 filmů, které vás spolehlivě rozbrečí

Veronika Jílková

Veronika Jílková

18. 4. 2017

Dojáky patří mezi oblíbené filmy, neboť jsme v nich svědky pravdivých příběhů, které se dotknou našeho srdce. Pojďme si připomenout právě ty, které v nás mohly zanechat nejdojemnější vzpomínky.

Je to i můj život

FOTO: Je to i muj zivot

Zdroj: Magic Box

Bylo natočeno mnoho dramatických filmů vyprávějících o rakovině. Ale pouze v tomto snímku se scénář, který vznikl podle stejnojmenné knihy, zaobírá taky osobou dárce, kterým je sestra nemocné Kate.

Příběh o tom, jak Annu (Abigail Breslin) již od početí využívali k záchraně starší sestry, rozhodně nenechá diváka chladným, ale zároveň si nemůže v závěru filmu říct, že se jedná o špatný konec.

Titanic

FOTO: Titanic

Zdroj: Bontonfilm

Tak tohle je snad největší klasika mezi dojáky. Láska, která nebere ohledy na majetek, peníze ani na pověst. Zkrátka film, který popisuje čistou lásku mezi dvěma lidmi (Kate Winslet a Leonardo DiCaprio).

Tato nerozdělitelná dvojice ale nepřekoná historickou katastrofu, po které zbydou jen společně strávené nezapomenutelné okamžiky na zámořské lodi.

Sedm životů

FOTO: Sedm životů

Zdroj: Falcon

Trochu jiný příběh Willa Smitha, coby Bena Thomase, který se snaží napravit sedm cizích životů za ty, které v minulosti při autonehodě sedmi lidem vzal.

Jeho cesta za nápravou ovšem podle plánu nese za následek i jeho vlastní smrt. Neobyčejně propracovaný plán, jak někomu pomoci, vnáší divákovi slzy do očí. Poutavé, napínavé a dojemné. To je Sedm životů.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona

FOTO: Podivuhodny pripad Benjamina Buttona

Zdroj: Warner Bros

Hlavní hrdina se narodí jako umírající stařík a postupem života mládne. Mnohým by se tento opačný cyklus zdál přínosný, ale Benjaminovi (Brad Pitt) zdaleka ne, neboť musí život prožívat vedle své lásky Daisy (Cate Blanchett), která pozvolna stárne.

Jejich láska ale dokáže přetrvat až do samého konce a jako stařenka drží Daisy v náručí miminko, které umírá. Benjamina.

Zelená míle

FOTO: Zelena mile

Zdroj: Bontonfilm

Velmi oblíbený dramatický snímek z prostředí věznice, kde je uvězněn nevinný muž John (Michael Clarke Duncan) za vraždu dvou malých dívek.

Pravdu o jeho osudu se dovídáme až ke konci filmu, ale do té doby jsme svědky drsného vězeňského režimu během třicátých let a trestu smrti na elektrickém křesle. Je vůbec možné, aby se obr jako John bál spát ve tmě a byl přesto schopen tak krutého zločinu?

Dlouhá cesta

FOTO: Dlouha cesta

Zdroj: Warner Bros

Další film o leukémii, tentokrát s jiným podtextem. A to o vnitřní kráse člověka, kterou studentka Jamie (Mandy Moore) překypuje. Školnímu machýrkovi Landonovi (Shane West) přišla trapná, dokud ji sám více nepoznal a do její krásy se nezamiloval.

Ale ani v tomto dojemném příběhu není konec, nehledě na smrt, špatný, neboť sám Landon dojde k jakémusi vnitřnímu poznání a víře, protože Jamie navždy obrátila jeho život. K lepšímu.

Forrest Gump

FOTO: Forrest Gump

Zdroj: Magic Box

Filmy jsou jako bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš. V případě Forresta Gumpa se jedná o velmi vzácný a jedinečný bonbónek. Jde o příběh muže (Tom Hanks), který je prostý, až hloupý, utíká před všemi problémy, uvažuje o smyslu života a o Bohu a prožívá řadu úmrtí svých bližních.

Melancholický příběh nás zavádí do mnoha koutů historie, ukazuje vše, čím si Forrest prošel a vždy končí u jeho neskonale klidné a přívětivé duše.

Gladiátor

FOTO: Gladiátor

Zdroj: Bontonfilm

Russell Crowe si jde pro smrt. Emočně založený film, který je podepřený skvělou výpravou a technikou, patří k jednomu z velkolepých filmů Hollywoodu.

O jedinečnou atmosféru se postaral mimo jiné Hans Zimmer, který složil soundtrack k tomuto filmu a dodává mu tak další dojemný podtext.

Velký Joe

FOTO: Velký Joe

Zdroj: Waner Bros

Láska mezi člověkem a obrovskou gorilou? Proč ne, Charlize Theron je vzorovým příkladem, že láska pouze mezi lidmi není pravidlem.

Snímek vypráví o tom, jak svému velkému mazlíčkovi dopřát ten nejlepší život a kolik překážek tomu stojí v cestě. Joe si je vědom lásky své opatrovnice Jill a snaží se nebýt gorilou s průšvihy, aby dal na oplátku najevo své díky.

Duch

FOTO: Duch

Zdroj: Magic Box

Patrick Swayze a Demi Moore natočili v roce 1990 zamilované drama o lásce, která nezmizí ani po smrti jednoho z partnerů. Kvůli navázání spojení ze záhrobí prostřednictvím Whoopi Goldberg se život bez Sama stává pro Molly ještě těžším.

Několik romantických scén, hlavně u hrnčířského kruhu s písní Unchained Melody, se stalo nezapomenutelnými v oblasti dojemné kinematografie.

A co vy, u kterého filmu se zaručeně rozpláčete?

Ohodnoťte tento článek:
3
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Nechte se dojmout. Známe 10 filmů, které vás spolehlivě rozbrečí