Menu
WomanOnly
Móda a styl

Nejčastější chyby v dámském šatníku. Jak se jim vyhnout?

Redakce

Redakce

14. 7. 2013

Špatná podprsenka nebo padělaná kabelka – to jsou maličkosti, které mohou náš módní styl na první pohled zničit. Jak se jim vyhnout? 

Pro většinu z nás je úplnou samozřejmostí, že lodičky musí barevně či stylově ladit ke kabelce. Často ale zapomínáme, že jsou to drobnosti, které vypovídají o dobrém vkusu a stylu. Kromě oděvů a doplňků, které jsou nejvíc na očích, bychom neměly zapomínat investovat do věcí, které nejsou na první pohled viditelné. Kvalitní spodní prádlo nesmí chybět v žádném šatníku.

Jak správně vybrat spodní prádlo?

I v luxusní blůzce můžete vypadat lacině, zvolíte-li nevhodnou barvu či velikost podprsenky. V první řadě byste neměly zapomínat na to, že pod bílá trička či halenky nepatří černá podprsenka. Ani bílá není tou správnou volbou. Pod bílý oděv zvolte vždy spodní prádlo v tělové barvě, které je naprostou nezbytností každé ženy. Kromě barvy dávejte pozor také na zdobení. Volánky či krajky rýsující se pod elastickým tričkem nevypadají hezky.

Výběr podprsenky ve správné velikosti se vám může zdát banální. Podle britského průzkumu si ale přes 90 % žen neumí vybrat vhodnou velikost. Vždy zkontrolujte, zda vám ramínka nevytváří otlaky, kvůli kterým byste mohly trpět migrénami. Také se nepokoušejte nacpat své vnady do příliš malých košíčků. Prsa by se do podprsenky nevešla a vy byste pak působila dojmem majitelky čtyř prsou. Totéž platí i u kalhotek. Nesnažte se samy sebe přesvědčit, že se určitě vytáhnou nebo že do nich zhubnete. Většinou to štěstí mít nebudete.

Naboso, nebo raději ne?

Nákupem silonek zajisté neuděláte díru ve svém rozpočtu, ale i tady je třeba dodržet určitá pravidla. Obloukem se vyhněte příliš lesklým silonkám, které působí lacině a navíc zmohutňují postavu. Výjimkou jsou nanejvýš krátkodobé trendové záležitosti. Ale i v tomhle případě se musí umět správně použít.

Patříte-li mezi milovnice konzervativního stylu, silonky by u vás měly být na každodenním pořádku. Je nepřípustné, aby se ženy pracující v byznysu ukázaly v práci s holýma nohama. To samé platí i o uzavřených botách. Nezáleží na tom, zda se chystáte na firemní večírek, nebo vyrážíte s přítelem na večeři. Silonky by v uzavřených lodičkách neměly chybět. Chcete-li své nožky provětrat, zvolte otevřené střevíčky. Do těch můžete i naboso, pokud vám to situace dovoluje.

Ruce pryč od padělaných kabelek

Další neodpustitelnou chybou je nákup a nošení napodobenin. Asi každá žena si po večerech tajně sní o kabelce Louise Vuittona, ale jen hrstka šťastných si ji může dovolit. Stačí se ale porozhlédnout kolem sebe a narazíte na desítky slečen a dam, které se s touto kabelkou procházejí po městě. Že by všechny vydělávaly statisíce nebo si našly bohatého manžela? Ne. Ve většině případů si obstaraly lépe či hůře vyrobenou napodobeninu.

Proč si ale hrát na to, že si takhle drahý kousek můžete pořídit? Existuje nepřeberné množství úžasných kabelek v nižší cenové relaci, které budou ve vašem šatníku působit věrohodněji. Žena s rádoby vuittonkou a botami za pár stovek z tržnice nastupující do metra bude působit přinejmenším směšně a ženy okolo urputnou snahu prokouknou. Zůstaňte proto raději při zemi a noste oblečení, které si můžete dovolit.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Nejčastější chyby v dámském šatníku. Jak se jim vyhnout?