Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

Nejkrásnější političky. 7 krásek, které dobyly mužský svět

Adéla Lišková

Adéla Lišková

18. 8. 2016

Genderová rovnost je jedním ze žhavých témat moderní doby a ženy mužům stále dokazují, že mohou dělat, vše co dělají oni. A ještě jim to u toho může pěkně seknout. Podívejte na přehled nekrásnějších političek!

1. Nejkrásnější političky – Maria Carfagna

Maria Carfagna, bývalá ministryně pro rovné příležitosti Berlusconiho vlády v letech 2008-11, bojovala za práva žen opravdu se šarmem – vyhrála dokonce anketu časopisu Maxim o nejpřitažlivějšího politika světa. Aby taky ne, italská politička byla předtím modelka. Že se za svou krásu nestydí, prokázala tím, že nafotila odvážné fotky pro pánský časopis. Také se o ní proslýchalo, že je Berlusconiho milenkou.

Zdroj: it.wikipedia.org

Zdroj: it.wikipedia.org

2. Nejkrásnější političky – Alina Kabajevová

Alina Kabajevová je dnes poslankyní ruského parlamentu, v minulosti však bývala gymnastkou. A nejen tak ledajakou – jde o historicky nejúspěšnější moderní gymnastku Ruska. Desetkrát vyhrála mistrovství světa, patnáctkrát mistrovství Evropy a dokonce i olympiádu. Říká se o ní, že je Putinovou milenkou.

Zdroj: balkanmagazin.net-

Zdroj: balkanmagazin.net

3. Nejkrásnější političky – Elena Basescu

Elena Basescu je jednou z dcer bývalého rumunského prezidenta Trainana Basescu, v politice se však dokázala prosadit také – v letech 2009 až 2014 zastávala funkci poslankyně Evropského parlamentu, zvolena byla jako nezávislá kandidátka, poté co jí odmítla nominovat Demokratická liberální strana. Elena vystudovala ekonomii, živila se však také jako modelka.

Zdroj: nineoclock.ro

Zdroj: nineoclock.ro

4. Nejkrásnější političky – Lucie Talmanová

Za jednu z nejkrásnějších českých političek byla vždy považována Lucie Talmanová, v letech 1998 až 2010 poslankyně za ODS a v letech 1994 až 2006 zastupitelka městské části Praha 1. V roce 2010 se vdala za bývalého premiéra české vlády Mirka Topolánka.

Zdroj: ods.cz

Zdroj: ods.cz

5. Nejkrásnější političky – Anna-Maria Galojan

Anna-Maria Galojan, bývalá lídryně Estonské reformní strany, jež neúspěšně kandidovala do parlamentu, je v zahraničí jedním z nejznámějších estonských politiků. Byla totiž odsouzena za zpronevěru peněz v jedné neziskové organizaci, jíž šéfovala. Až do roku 2015 byla v Londýně, poté byla vydána do Tallinu. Sama sebe považuje za politického uprchlíka.

Zdroj: america.pink

Zdroj: america.pink

6. Nejkrásnější političky – Eva Kaili

Eva Kaili je řeckou političkou a poslankyní Evropského parlamentu, kam byla zvolena za Panhelénské socialistické hnutí. Vystudovala architekturu na univerzitě v Thessaloniki a živila se také jako hlasatelka televizních zpráv.

Zdroj: meettheauthors.eu

Zdroj: meettheauthors.eu

7. Nejkrásnější političky – Alejandra Benítez

Profesionální šermířka Alejandra Benítez několikrát reprezentovala Venezuelu na olympijských hrách. V roce 2013 se stala ministryní sportu ve vládě Nicolase Madura, o rok později však byla nahrazena bývalým basketbalistou Tony Alvarézem.

Zdroj: imgur.com

Zdroj: imgur.com

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Nejkrásnější političky. 7 krásek, které dobyly mužský svět