Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

Nejlepší filmy pro děti v roce 2017

Redakce

Redakce

30. 1. 2018

Základem povedeného filmu pro děti je, že se u něj nebude nudit ani rodič. Vybrali jsme pro vás desítku nejlepších snímků loňského roku, které toto splňují.

Psí poslání (A Dog’s Purpose)

Film Lasse Hallströma (Pravidla moštárny) vypráví příběh věrného psa, který nachází smysl své existence v pomoci lidem. S ním se smějí, mají ho rádi a společně si užívají života. Během deseti let se sice hlavní hrdina mění v psy nejrůznějších ras, ale pořád je to jedno zvíře, které má pevné pouto s chlapcem Ethanem.

Nejde o obyčejný zvířátkový film, děti se v Psím poslání mohou lecčemu přiučit. Uvidí například, co znamená opravdu milovat svého mazlíčka. A že zvíře není majetek, ale přítel.

LEGO Batman film (The Lego Batman Movie)

Kdo by neměl rád LEGO! Z těchhle žlutých kostiček jsme skládali nejrůznější tvary i my, když jsme byli ještě dětmi. O to víc vaše potomstvo nadchne, když se žlutí panáčci pohybují a o sto šest hláškují.

V hlavní roli tohoto animáku je superhrdina Batman, který brání své město Gotham před zločinem. Vychloubá se, že na všechno stačí sám… jenže ve skrytu duše je osamělý. Co když ale velký superhrdina přijde o svého velkého superpadoucha Jokera?

Kdo by pak neměl zájem o Batmana, loni byl v kinech k vidění i úspěšný LEGO Ninjago film. Hit zaměřený hlavně na malé kluky.

Balerína (Ballerina)

To Balerína cílí spíš na holčičky, ale nudit se u ní nebudou ani jejich bráškové. Tento povedený animák navíc ukazuje, že není vždycky potřeba velké studio v Hollywoodu.

Balerína vypráví příběh dvou sirotků, kteří se vydávají na dlouhou cestu do Paříže. Splní si své sny? A zjistí, co je to opravdové přátelství?

Kráska a zvíře (Beauty and the Beast)

Další krásná pohádka, tentokrát ale z ranku těch klasických. Kdo by neznal Krásku a zvíře od Disneyho? Loni byla v českých kinech k vidění nová, hraná verze, která se ale tou animovanou v lecčems inspirovala.

Zapomeňte na moderní, temné verze klasických pohádek. V tomto snímku Billa Condona (úspěšný muzikál Dreamgirls) uvidíte romantiku se vším všudy a poslechnete si i povedené písničky.

Hlavních rolí se ujali Emma Watson, která už podstatně vyrostla od dob Hermiony v Harry Potterovi, a méně známý britský herec Dan Stevens.

Mimi šéf (The Boss Baby)

Batole v hlavní roli? To si dětští diváci zamilují. Dospělí se pak u tohohle animovaného filmu zabaví díky nekorektním vtípkům.

Navenek je Mimi šéf roztomilé miminko, uvnitř je ale hlavní hrdina velký boss. Vede společnost BabyCorp, které zničehonic začaly klesat tržby. Proč? Děti prohrávají na trhu rodičovské lásky a jsou nahrazovány chlupatými mazlíčky – štěňaty. A s tím se Mimi šéf nemůže smířit.

Auta 3 (Cars 3)

Je klidně možné, že příběh červeného závoďáku Bleska McQueena jste si oblíbili už vy, když jste ještě byli náctiletí. O jedenáct let později je tu třetí díl Aut a s ním i nádherná animace od studia Pixar.

Minimálně to může vaše děti zaujmout. Ať už jsou to dívky nebo chlapci. Příběh je jinak poměrně tuctový, ale neurazí – je plný poučení. Blesk McQueen ve filmu zjišťuje, že už nestačí konkurenci a nové generaci aut. Protože ale bez závodění nedokáže žít, zkusí se přizpůsobit. A to i pomocí šikovné automechaničky.

Paddington 2 (Paddington 2)

Každé dítě má svou oblíbenou hračku a velmi často jí je malý medvídek. Přesně to je i Paddington, méďa s červeným kloboukem žijící v Londýně, který zbožňuje svou novou britskou rodinu.

Stejně jako čtyři roky starý první díl je i Paddington 2 milý snímek, který zahřeje na duši. Kombinuje hraný film s animací a uvidíte v něm všechny možné známé britské herce – od Richarda Ayoada ze seriálu IT Crowd až po Hugh Granta z Deníku Bridget Jonesové.

Ferdinand (Ferdinand)

Jeden z nejpovedenějších animáků loňského roku. Ve Ferdinandovi se podíváme do Španělska, kde žijí nejlepší přátelé Nina a Ferdinand. Ona je malá dívenka, on je velký statný býk.

Jednoho dne ale zvířecího hrdinu odvezou hledači býků pro koridu. A i když je Ferdinand na první pohled velký, černý a děsivý, ve skutečnosti se pro zápasy vůbec nehodí – má radši kytičky a ostatní zvířata. Musí tak vymyslet, jak ze zajetí uteče.

Tento film vašim dětem jednoduše ukáže, že není dobré soudit ostatní podle jejich vzhledu. A že přátelství je jedna z nejdůležitějších věcí.

Jumanji: Vítejte v džungli! (Jumanji: Welcome to the Jungle)

Více než dvacet let starý hit Jumanji s Robinem Williamsem v hlavní roli byl pro mnoho z nás filmem dětství. A loni vyšlo povedené pokračování, které by zase mohlo zaujmout naše ratolesti.

Hlavním hrdinou je opět magická hra, kterou si chce zahrát skupina dětí. Tentokrát jde ovšem místo deskovky o videohru. A než aby se svět Jumanji projevil v realitě, hra čtveřici školáků vtáhne do džungle. Zde se z nich stávají silní a chytří dobrodruzi…

Kapitán Bombarďák ve filmu (Captain Underpants)

Tenhle animák se sice do českých kin nedostal, ale je to velká škoda. Je perfektní pro dvojici rodič-dítě. Přímočarý příběh plný jednoduchých vtipů doplňují absurdní kousky hlavních hrdinů.

Těmi jsou George a Harold, čtvrťáci, kteří nadevše milují vymýšlení nejrůznějších žertíků. Jednou ale omylem zhypnotizují ředitele své školy. A začnou se dít věci…

Ohodnoťte tento článek:
1,3
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Nejlepší filmy pro děti v roce 2017