Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

Nejlepší filmy pro ženy roku 2017. Velká láska i napínavý boj mezi pohlavím

Redakce

Redakce

13. 2. 2018

Máte chuť pustit si s kamarádkami nějakou povedenou komedii? Nebo chcete zhlédnout příběh silné ženy, která se dokáže s přehledem vyrovnat mužům? Podívejte se, jaké filmy pro ženy byly loni ty nejlepší.

La La Land (La La Land)

Máte ráda velké zamilované příběhy z nepříliš dávné minulosti? Pak je La La Land přesně pro vás. Film ověnčený několika cenami Oscary nabízí kromě lovestory ze zlatých dob Hollywoodu i skvělé písně a náročnou choreografii.

Ve snímku sledujeme osudy talentovaného pianisty a stejně talentované herečky. Oba chtějí prorazit v šoubyznysu a nastartovat svoji kariéru. Jenže se jim to nějak nedaří. Buď slaví úspěchy v práci, anebo v osobním životě. Dokáží vyvážit své sny a lásku, nebo budou muset něco z toho obětovat?

V hlavních rolích se objevili Ryan Gosling a Emma Stone a vytvořili uvěřitelný pár, mezi kterým to jiskří.

Případ Sloane (Miss Sloane)

Můžete si samozřejmě pustit další díl ze série Padesáti odstínů čehokoliv. Anebo můžete zhlédnout téměř motivační film o silné ženě, která to dokáže nandat i těm největším alfa samcům americké politiky.

Případ Sloane sice nebyl v českých kinech k vidění, ale ještě teď ho můžete zastihnout na TV stanici HBO. Hlavní postavu si zahrála zrzavá kráska Jessica Chastain.

V tomto případě ale její vzhled zdaleka není to důležité. Její hrdinku Elizabeth Sloan budete obdivovat pro inteligenci, geniální strategii a schopnost nejrůznějšími triky si omotat kolem prstu i ty nejlepší lobbisty z celého Washingtonu. Příběh se točí kolem snahy omezit vlastnictví střelných zbraní v USA. Pro řadu Američanů nemyslitelná věc, pro Elizabeth nejtěžší úkol v životě.

Holky na tahu (Rough Night)

Zatímco Případ Sloane je spíš film na soustředěné koukání, komedii Holky na tahu určitě nebudete chtít vidět sama. Jde o jeden z těch filmů, který si užijete se skleničkou vína a partou kamarádek kolem sebe.

Ve snímku uspořádá pětice bývalých spolužaček z vysoké školy víkendový sraz po deseti letech. Zatímco paří v Miami, podaří se jim ale omylem zabít striptéra…

Pokud se vám líbí filmy tohoto typu, loni byly ještě k vidění Matky na tahu o Vánocích nebo Dámská jízda, vhodná především pro dvojici matka-dcera.

Souboj pohlaví (Battle of the Sexes)

Možná si ten příběh pamatujete. Jedna z nejlepších tenistek v historii Billie Jean Kingová odehrála v 70. letech zápas s Bobby Riggsem, kvalitním tenistou a v minulosti i vítězem Wimbledonu.

Chtěla tak dokázat, že ženy mohou být stejně dobrými sportovkyněmi jako muži. A že mohou přilákat podobné množství diváků, a tudíž brát podobné finanční ohodnocení jako jejich kolegové.

Jak zápas dopadl? Dozvíte se ve filmu od tvůrců úspěšné komedie Malá Miss Sunshine, kteří celý příběh odvyprávěli. V hlavních rolích Emma Stone a úžasně zábavný Steve Carell.

Hora mezi námi (The Mountain Between Us)

Předchozí film je spíš z ranku těch, kde moc romantiky nenajdete, zato vám ukáže, že ženy se dokážou v lecčems vyrovnat mužům. Hora mezi námi je pak čistokrevná lovestory, u které si připravte popcorn a kapesníčky a jednoduše vypněte.

Alex je fotografka, která spěchá na svoji vlastní svatbu. Ben je lékař, který se zase potřebuje dostat na důležitou operaci. Když jejich letadlo havaruje uprostřed divočiny, musí se spolehnout jeden na druhého. Mezi nimi vznikne silné pouto a nečekaný milostný vztah.

V hlavních rolích uvidíte Kate Winslet (Titanic) a Idrise Elbu (seriál Luther). Film byl navíc natočen podle stejnojmenné knižní předlohy.

Nádech pro lásku (Breathe)

Další loňská povedená romance nese název Nádech pro lásku. Sledujeme zde příběh založený na skutečných událostech. Robin Cavendish ve svých 28 letech od krku dolů ochrnul. Rozhodl se tak spolu se svou ženou Dianou cestovat po světě a předávat své zkušenosti. Šlo o jedny z průkopníků v pomoci zdravotně postiženým.

V hlavních rolích uvidíte Andrewa Garfielda (Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny) a Claire Foy (seriál The Crown). Film režíroval Andy Serkis, muž, který mimo jiné propůjčil mimiku a pohyb Glumovi v Pánu prstenů.

Největší showman (The Greatest Showman)

Všichni mu říkají král humbuků. Phineas Taylor Barnim je vizionář, který má nekonečně energie a optimismu. I když nemá moc peněz, rozhodne se vytvořit fantastickou show plnou tanečníků, artistů, žongléřů i vousatých zpěvaček. A udělat tak ze sebe a svého díla celosvětovou senzaci.

V hlavní roli uvidíte Hugha Jackmana, což by pro povedenou dámskou jízdu už samo o sobě stačilo. Přidejte si ale zajímavý příběh, skvělé písničky a nějakou tu romanci… A máte důvod, proč jít ještě rychle do kina. Na některých místech v Česku totiž Největšího showmana stále dávají.

Ohodnoťte tento článek:
3,3
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Nejlepší filmy pro ženy roku 2017. Velká láska i napínavý boj mezi pohlavím