Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

Nejlepší romance z New Yorku. Pokochejte se městem, které nikdy nespí

Redakce

Redakce

8. 8. 2013

Kolem osmi milionů obyvatel, více než stopatrové mrakodrapy a mnoho filmů. New York je oblíbený ve všech směrech, a pokud jste v něm dosud nebyli, můžete do něj nahlédnout alespoň pomocí pěti romantických filmů.

Sex ve městě

Seriál Sex ve městě běžel několik let a teď se konečně (nebo bohužel?) dostáváme k jeho oficiálnímu konci v podobě filmu.

Snímek je pokračováním seriálu po čtyřech letech, kdy Carrie s Božským uzavřou dohodu, že se vezmou, Charlotte se snaží otěhotnět, Miranda zjišťuje, jaké to je žít v manželství, a Samantha objevuje možnost mít jen jednoho partnera. Opět nás pohltí módní a přelidněný Manhattan se svými pády i vzestupy.

FOTO: Sex ve meste

Zdroj: New Line Cinema

Film se natáčel ve městě Queens ve studiu Silvercup, tedy na stejném místě jako seriál. Hlavní hrdinky se za celý film převléknou až třistakrát a samotná Carrie vystřídá více než osmdesát modelů. Režisér M.P.King nám taky konečně odhalí celé jméno pana Božského – John James Preston.

Když Harry potkal Sally

Jsou si nesympatičtí, každý má jiný pohled na svět, ale přesto je osud nakonec svede k sobě.

Sally čerstvě dokončila univerzitu a Harry je začínající právník. Poprvé se setkají na rušném Manhattanu, kde si vyloženě nepadnou do oka. V průběhu několika let se setkají ještě třikrát a až naposledy, když se Sally rozejde se svým přítelem, se jejich antipatie na chvíli odsunou stranou a jejich začínající přátelství přeroste v lásku.

FOTO: Kdyz Harry potkal Sally

Zdroj: Castle Rock Entertainment

Postava Harryho je založena na samotném režiséru filmu Robu Reinerovi, který si libuje v depresích. Postava Sally je inspirována zase scenáristkou Norou Ephron, která je na rozdíl od Reinera optimistická, usměvavá a miluje, když má nad věcmi kontrolu.

Annie Hall

Město New York v roce 1977 nám před očima roztančí Woody Allen poněkud netradičně, ale stále perfektně.

Čtyřicetiletý Alvy Singer, kterého ztvárnil sám režisér filmu, je neurotický romantik posedlý kontrolou. Nemůže jít na film dvě minuty po začátku, což je jeden z důvodů jeho hádky s Annie. Vtipná, přátelská, začínající zpěvačka, do které se Alvy bezhlavě zamiluje. Snímek je protkaný vtipy, animacemi a Woodyho nemalou fantazií.

FOTO: Annie Hall

Zdroj: MGM

Annie a Alvy si ve filmu nikdy neřeknou typické „I love you.“. Alvy řekne několik zkomolenin slov miluji tě, protože podle něj láska není dostatečné slovo, aby popsalo, co cítí k Annie. Většina šatů, co Annie ve filmu nosila, byly z šatníku její představitelky Diane Keaton.

Láska přes internet

Konkurence a láska. Dvě naprosto odlišné věci, které tento film bravurně spojuje.

Kaithleen zdědila obchůdek s dětskou literaturou, kterému se docela daří, dokud se kousek od ní neobjeví velkoobchod s knihami, který vlastní Joe Fox. Kaithleen přichází o zákazníky a nakonec je nucena obchod zavřít. To ale ještě netuší, že muž, se kterým si tak rozumí přes e-maily, je ten stejný, který jí tak znepříjemňuje život.

FOTO: Laska pres internet

Zdroj: Warner Bros

Manhattan’s Books of Wonder je obchůdek, který se stal inspirací pro Kaithleenino knihkupectví. Herečka Meg Ryan (představitelka Kaithleen) dokonce v obchodě jeden den stála za pokladnou, aby si práci vyzkoušela. Ještě dnes jsou v obchodě k vidění některé rekvizity z filmu.

New Yorku, miluji Tě!

V New Yorku žije přes osm milionů lidí a alespoň mezi polovinou z nich vzkvetla láska – ať už několikadenní, nebo na celý život.

Po Paříži, miluji Tě! se na plátna kin dostalo její volné pokračování New Yorku, miluji Tě!. Druhý díl série zamilovaných měst se skládá z několika povídek, kterými svoji lásku k tomuto nesmrtelnému městu vyjadřuje skupina kreativních režisérů a herců. Celý film se postupně odehrává v pěti různých newyorských čtvrtích.

FOTO: New Yorku, miluji Te!

Zdroj: Blue Sky Media

Film měl původně obsahovat ještě další dvě povídky. Jednu natočil ruský režisér Andrej Zvjagincev, druhou byl režijní debut od Scarlett Johansson. Nyní se obě dají zhlédnout v bonusovém vydání na DVD. Své první režírování ve snímku předvedla i Natalie Portman.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Nejlepší romance z New Yorku. Pokochejte se městem, které nikdy nespí