Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

Nejlepší romantické filmy roku 2017: Tyhle snímky vás rozpláčou i rozesmějí

Redakce

Redakce

25. 1. 2018

Je libo na večer trochu romantické atmosféry? Skvěle ji může navodit i sklenka vína, ztlumené světlo a povedený film. Podívejte se, jaké romantické film byly v loňském roce ty nejlepší.

La La Land (La La Land)

Loni tenhle snímek vyhrál cenu Oscar za nejlepší film roku a kromě skvělých písní a náročné choreografie přináší i velký milostný příběh jako ze zlatých dob Hollywoodu. Kdy se ostatně i odehrává.

On je talentovaný pianista, ona stejně talentovaná herečka. Oba chtějí prorazit v šoubyznysu a nastartovat svoji kariéru. Jenže se jim to nějak nedaří. Buď slaví úspěchy v práci, anebo v osobním životě. Dokáží vyvážit své sny a lásku, nebo budou muset něco z toho obětovat?

Ryan Gosling a Emma Stone v hlavních rolích vytvořili uvěřitelný pár, mezi kterým to jiskří. Ona si dokonce za svůj výkon odnesla i zlatou sošku. Úspěšný muzikál režíroval tehdy jednatřicetiletý Damien Chazelle.

Kráska a zvíře (Beauty and the Beast)

Pořádnou romantiku najdete i v pohádkách. Velkou výhodou takové Krásky a zvířete je pak fakt, že vůbec nevadí, když se přijde podívat i potomstvo.

Snímek Billa Condona, který režíroval například úspěšné Dreamgirls, si navíc leccos půjčuje z oblíbené klasiky od Disneyho. Nečekejte žádnou temnou nebo moderní variaci na známou pohádku. Je tu jednuše Bella a vedle ní osamělý, zakletý princ.

Hlavních rolí se ujali Emma Watson, která už podstatně vyrostla od dob Hermiony v Harry Potterovi, a méně známý britský herec Dan Stevens. Těšit se můžete na povedené písně, krásné kostýmy a lásku jako z pohádky.

Song to Song (Song to Song)

Zato tento film režiséra Terrence Malicka (Tenká červená linie) je o poznání depresivnější. Místo pohádky tu máme milostný trojúhelník tvořený talentovaným zpěvákem, jeho přítelkyní a hudebním producentem.

Film sice nemá nijak strhující děj, ale v jeho hloubce a poselství se leckdo najde. Hlavní hrdinové chtějí spolu strávit zbytek života, ale narážejí na překážky. Musí tak projít ještě dlouhou cestou, než si uvědomí, co vlastně chtějí.

V hlavních rolích se objevili Ryan Gosling, Rooney Mara a Michael Fassbender. Tato filmová báseň sice nebyla k vidění snad v žádném českém kině, ale rozhodně si zaslouží šanci.

Přízrak (A Ghost Story)

Tento nezávislý snímek byl sice v Česku k vidění jen na filmovém festivalu v Karlových Varech, přesto by byla velká škoda nechat si ho ujít. Navíc si tu opět zahrála jedna z nejlepších mladých hereček současnosti Rooney Mara.

Film pojednává o páru, který byl spolu šťastný, ale pak ho něco navždy rozdělilo. Nebo snad ne?

Příběh se jen těžko popisuje, abyste nebyli ochuzeni o jeho bolestný, ale zároveň každému nějak blízký vývoj. Takže jen krátce: milovat dokážou nejen lidé, ale i přízraky.

Pěkně blbě (The Big Sick)

Film Pěkně blbě není úplně typickou romantickou komedií, přesto je o lásce a zároveň se u něj několikrát zasmějete. Leccos naznačuje i fakt, že ho produkoval Judd Apatow, který má na podobné snímky prostě čuch (stojí třeba za filmy Zbouchnutá nebo Dostaň ho tam).

Ve snímku sledujeme vyvíjející se vztah Kumaila a Emily. On je aspirující stand-up komik, který se narodil v Pákistánu a v americkém Chicagu jezdí pro Uber. Ona studuje psychologii, má trochu svérázné rodiče… a je běloška. Má jejich vztah budoucnost, když Emily skončí v umělém spánku?

Film si už stihl odnést nominaci na Oscara za scénář, který napsali, světě div se, nějací Kumail a Emily.

Hora mezi námi (The Mountain Between Us)

Alex je fotografka, která spěchá na svoji vlastní svatbu. Ben je lékař, který se zase potřebuje dostat na důležitou operaci. Potkají se na letišti, kde se zoufale snaží sehnat pilota, který by se nebál letět přímo do bouře. Když se jim ho nakonec podaří najít, letadlo se s nimi uprostřed letu zřítí k zemi. On a ona jsou tak uprostřed divočiny odkázáni jen jeden na druhého.

Milostný vztah může vzniknout i takto, v extrémních podmínkách. Hlavní hrdinové v horách přehodnocují své dosavadní životy a zjišťují, že nejsou úplně šťastní. Díky společnému trápení mezi nimi vznikne pevné pouto.

V hlavních rolích se objevili Kate Winslet (Titanic) a Idris Elba (seriál Luther). Pokud dáváte raději přednost knihám, pak si můžete přečíst i stejnojmennou předlohu, kterou napsal Američan Charles Martin.

Nádech pro lásku (Breathe)

Tento romantický film najdete ještě pořád v některých českých kinech. Na první pohled je na něm nejzajímavější jeho režisér – Andy Serkis, který propůjčil mimiku a pohyb například Glumovi v Pánu prstenů. Že umí i točit, už ukázal několikrát. Pamatujete si třeba bojové scény z Hobita? Serkisova práce.

Ve snímku Nádech pro lásku sledujeme ale dost jiný příběh než ve fantasy ságách o hobitech a elfech. Film je dokonce založený na skutečných událostech.

Robin Cavendish ve svých 28 letech od krku dolů ochrnul. Rozhodne se tak spolu se svou ženou Dianou cestovat po světě a předávat své zkušenosti. Šlo o jedny z průkopníků v pomoci zdravotně postiženým. V hlavních rolích můžete vidět Andrewa Garfielda (Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny) a Claire Foy (seriál The Crown).

Ohodnoťte tento článek:
4
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Nejlepší romantické filmy roku 2017: Tyhle snímky vás rozpláčou i rozesmějí