Menu
WomanOnly
Domácnost

Nemůžete spát? Vyměňte matraci!

Mnoho z nás stále neví, že nekvalitní spánek patří k nejhorším komplikacím, které nás v životě mohou potkat. Nedostatek spánku má totiž vliv na celý náš život. Nekvalitní spánek má vliv na naši celodenní náladu, podrážděnost a celkovou unavenost.

Dlouhodobým špatným spánkem si můžeme přivodit velmi vážné zdravotní problémy, které mohou začít vypadávajícími vlasy, lámajícími se zuby a nehty. Později přicházejí vážnější potíže. Nečekejte, až dojdete do tohoto stádia a začněte svoji nespavost řešit. Na vině může být i Vaše i matrace!

Kvalita spánku je velmi ovlivněna právě Vaší matrací. Společnost matrace Matex je jedním z předních dodavatelů kvalitních českých matrací. Matrace Matex provozuje již 9 kamenných prodejen v ČR, kde se vybere opravdu každý. Vysoce proškolený personál Vám rád poradí s výběrem té pravé matrace přímo pro Vás.

Pokud tedy přemýšlíte o koupi nové matrace, můžete vybírat z mnoho materiálů, tuhosti a tvrdosti matrace, výšky a také typu matrace.

Nemůžete spát? Vyměňte matraci!

Tvrdost matrace patří mezi nejdůležitější faktory při výběru matrace. Záleží i na jaké matraci je člověk zvyklý spát. Při výběru se však vzhledem k měnícímu se zdravotnímu stavu nelze zvykem příliš ovlivňovat. Aktuální stav Vás často přiměje ke změne tuhosti – samozřejmě, že ku prospěchu Vašeho pohodlí a zdraví.

Nejměkčí jsou matrace latexové nebo ze studené pěny. Moderní Visco pěny též nazývané „líná či paměťová pěna“ se dobře přizpůsobují tělu a zabraňují otlakům. Uvítají je tak senioři nebo osoby trpící kloubními potížemi. Běžně používané jsou středně tuhé matrace udržující páteř v rovině (latexové, pěnové, sendvičové, z pamětové pěny, pružinové, taštičkové, BIO matrace). Případně mohou být matrace vyztuženy kokosovým vláknem (prodyšné, vhodné pro alergiky). Tvrdší matrace jsou určeny osobám vyšší váhové kategorie.

Nemůžete spát? Vyměňte matraci!

Speciální anatomické profilování jednotlivých částí matrací umožňuje vytvářet až 7 anatomických zón pro lepší prokrvení pokožky a lepší spánek. Zvolit je možné i matraci z jedné strany měkčí, z druhé strany tvrdší, a rozhodovat se pro ně dle okolností.

Nosnost matrace by měla být vyšší alespoň o 5 kg než hmotnost uživatele. Pro zajištění komfortu dospělého uživatele se doporučuje šířka matrace minimálně 90 cm. Tato šířka zajistí pohodlí při otáčení. Mezi nejprodávanější rozměry matrace patří právě rozměr matrace 90 x 200 cm. Matrace by měla být také o 20 až 30 cm delší než uživatel. Pro partnery se doporučují 2 matrace se stejnými rozměry, ale rozdílných tuhostí – tzv. partnerské matrace. Optimální výška matrace je okolo 15 cm. Čím vyšší matrace, tím lépe se z ní vstává.

Ohodnoťte tento článek:
3
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Nemůžete spát? Vyměňte matraci!