Menu
WomanOnly
Domácnost

Jak mít krásné vlasy? Známe 3 chyby, kterými vlasům škodíte

Tereza Szkatulová

Tereza Szkatulová

24. 3. 2013

Vlasy jsou nepochybně ženskou předností, je důležité se o ně proto pořádně starat. Rozlišujme však hranici mezi procesy, které vlasům prospívají a které je neúprosně ničí. 

Mytí vlasů každodenním rituálem

Mytí vlasů je nedílnou součástí procesu zkrášlování každé z nás, je však důležité, jak často to děláte. Všeobecně platí doporučení mytí vlasů přibližně dvakrát v týdnu, časté opakování totiž způsobuje vysušování vlasů, které vede k jejich lámavosti. Vlasy dokonce častým mytím ztrácí svou přirozenou ochranu, krepatí se, nedrží svůj tvar.

Sušení, aneb s fénem hezky opatrně

Sušení fénem vlasy ničí. Horkým vzduchem narušuje jejich strukturu a o další vlnu lámání tak není nouze. Snažte se proto k fénování přistupovat jen v mezních situacích. Dále zapomeňte na nejvyšší teplotu, naopak střední teplota kombinovaná se vzduchem studeným zaručí vašim vlasům alespoň drobný komfort.

Tip! Při fénování je vhodné používat přípravek označený slovy „heat protect“. Zaručí ochranu vlasů při tepelném náporu a navíc svými vedlejšími účinky dopomohou celkovému stylingu.

Příliš mnoho péče, s kosmetikou střídmě

Šampon, kondicionér, sprej pro lesk, sprej pro objem, pěnové tužidlo, sprej pro ochranu při fénování, sprej pro fixaci po fénování, lak na vlasy a tak dále. Každá z nás má doma v koupelně takovou malou pobočku nejbližší drogerie, je to ale dobře? Při častém používání všech těchto přípravků se vlasy pozvolna stávají na jejich účinky rezistentní a jediný účinek je pak těžknutí vlasů, které jsou v důsledku suché a krepaté, nepoddajné, lámou se a často vypadávají.

Vysaďte proto všechny vlasové přípravky a vraťte se k úplnému základu, vraťte se ke kvalitnímu šampónu, do kterého se nebojte zainvestovat. Jednou týdně použijte vlasovou masku a o krásné vlasy máte postaráno.

Ternem pro naše vlasy pak není ani jejich barvení, žehlení a kulmování, které funguje na principu násilného lámání a samozřejmě zaručuje stoprocentní vysoušení. Další ničivou várkou procesů jsou složité účesy plné pinetek, taktéž i obyčejné gumičky, v základu totiž vlasy opět lámou a v závěru se starají o jejich masivní vypadání.

Tip! Nezapomeňte ani na návštěvy u kadeřníka, kde si odpočinou a posílí nejen vaše vlasy, ale pro vás to bude za celý měsíc dřiny náležitá odměna.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak mít krásné vlasy? Známe 3 chyby, kterými vlasům škodíte