Menu
WomanOnly
Krása

Nesmysly, které slibují, že nás udělají krásné. Aktivistka je koupila všechny

Redakce

Redakce

4. 11. 2017

Každý den se na nás ze všech stran valí jedna reklama za druhou. Zázračné krémy a preparáty na hubnutí, proti vráskám, pro lepší kondici, vitalitu. Dneska v podstatě koupíte přípravek úplně na všechno. Jak ale dobře víme, ne všechny reklamy se zakládají tak úplně na pravdě. Mnoho z těchto „zaručené fungujících výrobků“ nás takříkajíc vodí za nos. A na to ve své kampani Beauty Warrios chtěla poukázat jedna mladá žena Evija Laivina.

V dnešním světě je úspěch spojen s dokonalostí. Každý chce být dokonalý, protože je přesvědčen, že dokonalí lidé snáze dosáhnout všech cílů a jsou úspěšnější v pracovním i soukromém životě. Tak to ale není. Důležité je totiž sebevědomí, a to vám žádný kosmetický preparát nedodá.

 

Co je „Beauty Warriors“?

Beauty Warriors je sbírka fotografií, která představuje různé zvláštní kosmetické výrobky, které doma běžně nemíváte. Všechny produkty byly zakoupeny na Ebay a většina z nich pochází z Číny. Slibují vám okamžité vyléčení takřka všech vašich problémů s krásou. Líbivé reklamy slibují, že když je budete používat, budete neodolatelná a dokonalá. Bojují s „problémovými zónami“ a slibují vyléčení problémů bez chirurgických zákroků.

Zeštíhlovač nosu

Aktivistka Laivina všechny nakoupené produkty koupila a osobně vyzkoušela. Chtěla všem ukázat, jak nesmyslné je si myslet, že vám pomohou. Ona sama je takovými produkty pobouřena, a protože svůj názor chtěla sdělit všem lidem na celém světě, vymyslela si svou kampaň.

Se všemi pofidérními výrobky se vyfotila. Vznikla tak velmi podařená kolekce fotek, která upozorňuje na některé opravdu bizarní produkty. Všechny obrázky jsou k dispozici v omezené edici. Každý má své číslo a je vytištěný na archivním papíru výtvarného umění. Každý výtisk má svůj certifikát pravosti a je podepsán.

Bandáže bojující proti dvojité bradě

Nejdůležitější je vnitřní krása

Tato série v souladu s tradičním portrétem dokazuje, že použití produktů, které posílí váš fyzický vzhled v nadměrné míře, spíše uškodí, než pomůže. Bohužel se stále častěji zaměřujeme na vnější vzhled a zapomínáme na důležitost vnitřní krásy. Snad i tato kampaň napomůže k nápravě.

„Beauty Warriors“ získala cenu LensCulture Portrait Award 2017 a autorka byla vybrána jako Student Spotlight Adward. Projekt byl publikován na BBC, STV 2,Press a Journal a objevil se i v mezinárodním tisku a na internetu. My můžeme jen pogratulovat.

 

Na celou kolekci se můžete podívat i na videu:

Ohodnoťte tento článek:
3,1
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Nesmysly, které slibují, že nás udělají krásné. Aktivistka je koupila všechny