Menu
WomanOnly
Velikonoce

Netradiční barvení vajíček. Vyzkoušejte letos ubrouskovou metodu, rýži či gumičky

Šikovné hospodyňky jistě napadnou nejrůznější kreativní techniky barvení velikonočních vajíček. Stačí jen trochu zapátrat na internetu, v chytrých knihách nebo u kamarádek, zapojit i vlastní fantazii a v neposlední řadě děti, které si s vámi mohou při přípravě na Velikonoce užít spoustu legrace.

Originální velikonoční vajíčka

Originální kousky zdobených vajec mohou zaujmout každého. Volit můžete ze známých i méně známých technik, barvení přírodní cestou nebo třeba i zdobení vyfouknutých vajíček pomocí různých netradičních metod. Fantazii se meze nekladou a každý kreativní a umělecký počin je vítán.

Barvení vajíček pomocí gumiček

Barvení vajíček pomocí gumiček

Příkladem může být barvení vajíček pomocí gumiček. Podobá se to trochu klasickému batikování, při kterém látku gumičkami zauzlujeme a všelijak krčíme, aby se skrytá místa neobarvila a zůstala bílá, anebo v původní barvě látky. Výsledkem pak mohou být zajímavé kreace, soustředné kruhy i útvary, které vznikají náhodně.

Barvení vajíček pomocí gumiček

Dobře očištěné a suché vajíčko opatříme gumičkou naprosto stejným způsobem. Gumičku jednoduše obtočíme kolem vejce tak, aby zakrývala různá místa, která po obarvení zůstanou holá. Mohou tak vzniknout opravdu zajímavé tvary. Pro samotné barvení pak můžeme použít přírodní barviva z rostlin jako například z červené řepy, červeného zelí, špenátu, kurkumy nebo třeba z cibulových slupek.

Velikonoce a vejce: Jak poznat čerstvá a co vám o nich řekne vyražený kód?

Zdobení vajíček ubrouskovou metodou

Decoupage barvení vajíček ubrouskovou metodou

Ubrousková metoda je oblíbená technika zdobení květináčů nebo krabiček. Proč ji tedy nevyužít i na vejce? Jedná se o známou metodu decoupage, při níž se nanášejí motivy z ubrousku na daný předmět lepidlem. Ozdobit můžeme jak vyfouknuté vajíčko, tak i korpus vajíčka vyrobený z polystyrenu. K podkladovému barvení můžeme použít chemické i přírodní barvy.

Velikonoční nádivka. Recepty na 4 tradiční alternativy i pro začínající kuchařky

Barvení vajíček rýží

Barvení vajíček pomocí rýže

Také rýže může obarvit vejce. Tato technika však spočívá v tom, že rýžová zrnka obarvíme chemickou nebo přírodní barvou, dáme do misky či jiné nádoby a řádně v nich vyválíme bílé očištěné a suché vajíčko. Barevná rýže nám může na vajíčku vytvořit opravdu krásné vzorky. K tomuto barvení je vhodnější klasická barva, ideálně třeba i barvy určené k malování na plátno. Jsou sytější a lépe se na vajíčko z rýže obtisknou.

Ohodnoťte tento článek:
3,9
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Netradiční barvení vajíček. Vyzkoušejte letos ubrouskovou metodu, rýži či gumičky