Menu
WomanOnly
Domácnost

Neuvěřitelné tipy, jak využít vodku v domácnosti

Adéla Lišková

Adéla Lišková

4. 5. 2016

Jedná se o nejoblíbenější nápoj v Rusku a ani u nás s ním návštěvníci barů a hospod nepohrdnou. Silný alkohol obsažený ve vodce nám však kromě příjemného opojení může i ulehčit práci v domácnosti.

1. Cenovky a nálepky

Určitě to znáte – snažíte se z nové věci sundat cenovku, ale i když jste byli opatrní, nevzhledný kousek vám tam stejně zůstal. Jděte na to chytřeji! Namočte houbu do vodky a podržte na cenovce po dobu jedné minuty. Díky působení alkoholu půjde dolů jedna radost. Stejný postup můžete použít, pokud se vám nedaří sundat nálepku.

2. Staré nádobí

Jestli se vám vaše nádobí zdá už poněkud zašlé, zkuste porcelán či sklo přeleštit hadříkem namočeným ve vodce. Ztracený lesk se rázem vrátí.

3. Svěží vzduch

Vodka má tu výhodu, že dokáže pohltit pachy, ale sama cítit není. Pokud jste zrovna něco připálili, naplňte flašku s rozprašovačem vodou a vodkou v poměru 1:1 a nastříkejte po místnosti. Nelibé vůně budou hned pryč.

nevadnouci-kytice-ve-vaze

Zdroj: Shutterstock.com

4. Nevadnoucí kytice

Abyste zabránili zvadnutí květin, přidejte několik kapek vodky do vody při každé její výměně. Květiny vydrží krásné a svěží mnohem déle.

5. Plíseň

Zvýšená vlhkost v koupelně často vede ke vzniku plísní. Proto při každém čištění potírejte sprchový kout, vanu či sprchový závěs vodkou. Jedná se o efektivní dezinfekci, která vzniku plísní pomůže předejít.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Neuvěřitelné tipy, jak využít vodku v domácnosti