Menu
WomanOnly
Péče o vlasy

Neznáte příčiny padání vlasů? Můžete mít problém se štítnou žlázou!

Alena Zelová

Alena Zelová

11. 8. 2014

Vypadávání vlasů je běžný biologický jev. Obdobně jako zvířata mění srst, tak i lidé, obzvláště na jaře a na podzim pociťují zvýšené vypadávání vlasů. Pokud vám ale vlasy padají hodně, můžete tomu aspoň částečně zabránit!

Co když však vlasy stále nadměrně vypadávají a řídnou? Nadměrné vypadávání vlasů může ukazovat na různá závažná onemocnění, ale i na banality jako je špatné umývání a následné sušení vlasů nebo často stažené vlasy.

O nadměrném vypadávání vlasů hovoříme, vypadne-li za den více jak 100 vlasů.

Stres, hormonální změny nebo varování před štítnou žlázou

Zvýšený úbytek vlasů bývá často spojován se stresem. Také vlasy často vypadávají důsledkem hormonální změny, ať už během těhotenství, po porodu nebo v menopauze, což je způsobeno nedostatkem estrogenu.

O 0,2 – 0,5 mm mohou každý den povyrůst vaše vlasy, tj. asi 16 cm za rok

Pokud vám opravdu dlouhodobě enormně padají vlasy, jsou citlivější, neměli byste danou situaci podceňovat! Může to být zoufalé volání vaší štítné žlázy, jejíž funkce je zvýšena nebo naopak snížena.

I užívání některých léků může způsobit vypadávání vlasů. Také pozor na drastické diety, které kolikrát tělu včetně vlasů moc nepomohou.

Časté nošení culíků vašim vlasům nesvědčí!

Svázané vlasy, časté nošení pokrývek hlavy nebo helmy rovněž nesvědčí našim vlasům. Nadměrné barvení, fénování, česání vlasů ničí naše vlasy. Také jste si určitě všimli, že vaše vlasy hlavně v létě dostávají od sluníčka zabrat, proto je vhodné o vlasy dostatečně pečovat.

Pečujte o svoje vlasy!

Začnete správným umytím vlasů. Zvolte jemný šampon, který nebude dráždit vaši pokožku, a vmasírujte jej do vlasů, spláchněte a následně proveďte stejnou věc, avšak s menším, asi polovičním, množstvím šamponu. Doporučuje se spláchnout šampon vlažnější vodou, po té se vlasy tolik nemastí jako po teplé. Vlasy v rukou vyždímejte a zabalte do ručníku. Nedoporučuje se tření vlasů v ručníku.

 

Vyhněte se fénování vlasů a pokud musíte, volte spíše vlažný vzduch než teplý. Také žehlení vlasů, časté tupírování, každodenní nošení tužidel a laků ničí vlasy.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Neznáte příčiny padání vlasů? Můžete mít problém se štítnou žlázou!