Menu
WomanOnly
Móda a styl

Jaký tvar kalhot je pro vás ideální? Střih vybírejte podle typu vaší postavy

Redakce

Redakce

19. 11. 2013

Chcete působit dokonale a zároveň skrýt nějaký ten nedostatek? Neváhejte hodiny nad výběrem a podívejte se na pár osvědčených rad při nákupu kalhot podle vašeho typu postavy.

Jablko

Pro tento typ postavy je charakteristické, že nejštíhlejší částí těla jsou nohy. Proto byste se měly snažit vyvážit ji s horní polovinou, abyste nepřitahovaly pozornost na problémové partie bříška a boků.

Těmto postavám lichotí volnější střihy kalhot, které se od kolen rozšiřují. Ve spojení s podpatky či střevícemi na platformě budete působit souměrně a vaše nohy získají na délce. Převládat by měly tmavé odstíny barev, které opticky zeštíhlují. Vyhnout byste se měly přiléhavým legínám a výrazným barvám kalhot.

Přesýpací hodiny

Výhodou majitelek těchto postav je pěkně tvarovaný pas, a to je opravdu bonus. Širší boky a zadeček zakryjeme kalhotami se zvýšeným pasem, nejlépe bez předního zapínání.

Vynikající práci odvedou takzvané slimky či roury rovného střihu tmavších odstínů. Snažte se dodržovat kombinaci tmavých kalhot a světlejšího topu s výstřihy, kde zdůrazníte dekolt, prsa i pas. Takzvané bokovky by měly být pro tento typ postavy passé.

Hruška

Typickým rysem této postavy je útlejší horní část těla v porovnání se silnými stehny a výraznějším zadečkem. Správně zvolený střih tmavých jeans či takzvaných pláteňáků z nepřiléhavého materiálu s rozšířenými nohavicemi vás opticky prodlouží.

Výstřednost poutající pozornost si můžete dovolit při výběru vrchního dílu outfitu. Vyvarovat byste se měly ostrých odstínů barev, přiléhavým materiálům a našitým kapsám.

Obdélník

Tento typ postavy většinou postrádá ženské rysy, tedy pas, boky, prsa. Zato si můžete dovolit kalhoty veškerých barev, střihů a materiálů. Od úzkých cigarette jeans po širší námořnický styl. Zdůrazníte tím souměrné nohy. Neodolatelně budete působit v kalhotách s osminovou délkou pokrytými různými cvoky či barevnými flitry, které jsou momentálně in.

K bezvanému a elegantnímu vzhledu nohou patří určitě podpatky. Každá bychom je měly umět nosit, protože neodmyslitelně patří k našemu pokolení. Správně zvolenou kombinací kalhot a podpatků způsobíte kolaps na ulici. Tak neleňte a vybírejte!

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jaký tvar kalhot je pro vás ideální? Střih vybírejte podle typu vaší postavy