Menu
WomanOnly
Krása

Nošení podpatků nemusí být nepohodlné. S těmito triky na nich vydržíte celý den

Adéla Lišková

Adéla Lišková

22. 3. 2016

Pro vysoké podpatky má slabost spousta z nás. Jenže ženám ve středním věku jejich časté nošení způsobuje nepříjemné bolesti. Jak s nepohodlím zatočit, aniž byste se jich musela vzdát?

Důvodů, proč boty s vysokými podpatky nadobro vyřadit ze svého botníku, jste už určitě slyšela spousta. To, jak jejich časté nošení deformuje celý postoj těla, způsobuje otékání kolenních kloubů či dokonce artrózu a spoustu dalších pohrom.

Zdravé podpatky

Řekněme, že boty s vysokými podpatky obecně nepatří k těm nejzdravějším. Navíc nebývají zrovna pohodlné. Na druhou stranu tenisky těžko tak dobře podtrhnou váš ženský půvab. Pokud tedy na podpatky nechcete zanevřít, stačí dodržovat pár zásad, které zdravotní následky i nepohodlí minimalizují.

Jak vybrat podpatky

U podpatků není důležitá jen výška, ale také tvar. Úzké jehly škodí vašim šlachám, jelikož tělo se na nich neustále tak trochu kymácí, a to i když jsou nízké. Raději tedy klidně vyšší, ale hlavně širší.

Myslete na chodidla

Boty vybírejte nejlépe s koženým vnitřkem, jelikož jen v takových může noha dýchat. Kromě toho, že jsou nejzdravější, jsou navíc i nejpohodlnější. Podrážka by neměla být příliš tenká, jinak ucítíte každý kamínek.

Při chůzi nejvíce trpí část chodidla zvaná ploska, kterou najdete těsně před prsty. Proto je šikovné pořídit si do podpatků speciální silikonový polštářek, který plosku ochrání před bolestivým třením a nepříjemným tlakem při došlápnutí.

Ochrana palce

Chůzi na podpatcích značně odnáší také palec. Nezodpovědné nošení podpatků může způsobit až tzv. hallux neboli vybočený palec. Ten nejen dost špatně vypadá, ale rovněž dost nepříjemně bolí. V lepším případě pak skončíte jen s odřeným a otlačeným palcem.

Svůj palec však můžete od těchto trápení ušetřit, pokud si do podpatků pořídíte silikonovou ochranu palce, která bříško palce ochrání pomocí pružného materiálu zhotoveného z měkkého gelu.

Pro krásu se nemusí trpět

Pokud se budete řídit těmito jednoduchými pravidly, vaše klouby by neměly trpět bolestmi, vaše chodidla odřeninami a otlačeninami a nošení podpatků by tak mělo být radostí, nikoli utrpením. Silikonové vložky, které se přilepí na namáhanou část nohy, by měly být nezbytností zejména u bot, které mají tvrdší výstelku. Silikon se skvěle přizpůsobí vašemu chodidlu, navíc neabsorbuje zápach a výrobky z něj vydrží dlouhou dobu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Nošení podpatků nemusí být nepohodlné. S těmito triky na nich vydržíte celý den