×
WomanOnly

Nosíte rádi boty Crocs? Zbystřete! Mohou způsobit vážné problémy s nohou

Boty Crocs způsobují závažné problémy
Zdroj:: Shutterstock.com

Všichni milovníci tzv. kroksek asi budou nyní v šoku. U bot, které byly považovány za jedny z nejpohodlnějších a nejzdravějších, se prokázalo, že mají neblahé účinky na naše chodidla. 

Boty Crocs způsobují závažné problémy
Zdroj:: Shutterstock.com

Vážné problémy totiž můžete očekávat při pravidelném dlouhodobém nošení této obuvi. Ačkoli má bota výborně tvarovanou klenbu, které poskytuje maximální podporu, zakopaný pes je v řešení paty obuvi. V tomto místě je obuv velmi nestabilní a patu nedostatečně fixuje. Důsledkem toho máme tendenci více zatínat  prsty u nohou.

Zatěžování prstů nohy může způsobit záněty šlach prstů, deformity prsů, problémy s nehty na nohou či kuří oka a mozoly. Tyto informace prozradila pro deník Huffington Post Dr. Megan Leahy, která pracuje jako podiatr v Chicagu.

Kroksky jsou dle ní určené pouze na příležitostné nošení a pravidelnému užívání bychom se měli rozhodně vyvarovat.

Informaci potvrdil i prezident americké akademie sportovní medicíny. Uvedl, že pravidelně dostává stížnosti na bolesti chodidel u pacientů, kteří primárně nosí boty Crocs. Současně se ale bot zastal, že jsou vhodné pro lidi s vysokou nožní klenbou či otoky nohou, ale v žádném případě bychom je neměli nosit 8 a více hodin denně.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*